Воєнна фотографія та музика Сильвестрова: гід фестивалем Bouquet Kyiv Stage
З 5 по 7 серпня на території заповідника "Софія Київська" триватиме мистецький фестиваль Bouquet Kyiv Stage. У програмі — фотовиставка воєнної документалістики, кінопрограма, концерти класичної та сучасної музики.
Якщо маєте змогу відвідати тільки одну подію на цьому фестивалі, то хай це буде виставка легендарного українського фотографа й документаліста Олександра Глядєлова. Понад 30 років він висвітлює гострі соціальні проблеми та воєнні конфлікти: раніше це були Чечня, Нагорний Карабах, Сомалі, а останні 8 років — на жаль, Україна. На виставці можна побачити кадри, зокрема з Ірпеня — колись затишного передмістя Києва, оточеного сосновими лісами, а нині вщент знищеного обстрілами окупаційних військ. Глядєлов знімав евакуацію мирного населення з розтрощеного вибухами містечка через зруйнований міст, що тривала під неперервними обстрілами. До експозиції також увійшли світлини з Бучі, Гостомеля, Бородянки, Мощуна, Харкова, Запоріжжя, Чугуєва, Малої Рогані, Бахмута й Краматорська. Оптика Глядєлова — уважна, людяна та гуманістична.
Куратор виставки — Олег Соснов.
5 серпня — 4 вересня; Хлібня
Яскрава джазова співачка Оля Чернишова й гурт представлять на фестивалі незвичайну музичну програму. Вона називається "I found the answer" — за назвою відомого госпелу Махалії Джексон. "Ми зібрали наші улюблені госпел і джазові пісні, об’єднані темою пошуку любові та справжнього сенсу життя", — кажуть музиканти. Зі сцени прозвучать композиції Ніни Сімон, Сари Вон і Сестри Розетти Тарп.
5 серпня, 18.00, Золоті Ворота
У межах кінопрограми фестивалю відбудеться презентація документального циклу "Культура vs війна". Він присвячений кіномитцям, що пішли на війну та захищають нас на передовій. Перші два документальні фільми-новели присвячено кінооператору й фотохудожнику Сергієві Михальчуку та актору й режисеру Ахтемові Сеітаблаєву (режисер Кадім Тарасов).
5— 7 серпня, Хлібня
Колискові пісні зачаровують кожного, хто їх чує. В них — уся безмежна материнська любов і ніжність, простота та народна мудрість, що передається і покоління в покоління. Наймелодійніші колискові завжди забарвлені добром і тугою, сповнені прагненням народу виплекати найкраще в душах… Виконує програму співачка Назгуль Шукаєва, володарка рідкісного діапазону від горлового співу до сопрано, що дає їй змогу виконувати як автентичний фолк, джаз, так і сучасну академічну музику.
6 серпня, 15.00, Золоті Ворота
Проєкт фотографині та режисерки Єлизавети Клюзко присвячений особливо зворушливій темі — жінкам, що виношують дітей під час війни. "Ці світлини є історичним художнім документом епохи, — розповідає авторка. — Вони розкажуть нашим нащадкам про те, як ми перемагали. За кадром залишається спогад, як під час спуску закриву камери лунає повітряна тривога. Кожна з вагітних на мить здригається, але вже за секунду знову сміливо дивиться в об’єктив. У її погляді відчуваєш спокій, що передається й тобі. Ти розумієш, що ми непереможні".
5— 7 серпня; Сад
Один з найцікавіших музичних оркестрів України, ансамбль класичної музики ім. Б. Лятошинського, дасть концерт у легендарних стінах Софії Київської. В програмі вечора — музика українських композиторів минулого й сучасності: Миколи Леонтовича, Миколи Лисенка, Євгена Станковича та Вікторії Польової.
7 серпня, 18.00, Софійський собор
Фестиваль триватиме з дотриманням заходів безпеки: події відбуватимуться не на відкритій сцені, а в Софійському соборі, Хлібні, на території Золотих воріт і під Ясенем. У разі оголошення повітряної тривоги гостей запросять перейти в безпечне укриття на території "Софії Київської".