До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

"Ательє мрій": в Українському Домі відкрилася виставка про стійкість дітей під час війни

До 3 березня в Українському Домі можна побачити виставку "Ательє мрій", присвячену стійкості українських дітей під час війни. На виставці представлені спільні експонати дітей та професійних митців і мисткинь — Маші Реви, Ксенії Білик, Юрія Болса, Антона Логова, — які у спільному просторі об’єднала кураторка та засновниця ГО "Порт Культури" Катя Тейлор.

Виставка "Ательє мрій"

"Художники завжди рефлексували над соціальними змінами, проте за останні два роки проявилась нова динаміка — голоси дітей та їхня творчість набули особливого значення, — розповідає про виставку кураторка Катя Тейлор. — Події нині пропонують унікальну можливість для зустрічі цих двох паралельних дійсностей — мистецького середовища і дітей війни. Вони не конкурують за увагу чи значущість, але разом створюють багатогранний діалог, який ми досліджуємо в цьому проєкті".

Реклама
Катерина Єгорушкіна та Катя Тейлор

На виставці можна побачити інсталяції, живопис, скульптуру, створені митцями у співпраці з дітьми. Так, художниця Маша Рева представила зворушливий проєкт "Вам лист", який присвячено мріям дітей та їхнім відчуттям під час війни. Він був створений разом з дітьми від 5 до 11 років, які відвідували майстер-класи художниці з абстрактного малювання у Харкові та Дніпрі.

Маша Рева

""Вам лист" — це комплексна робота та перша такого роду в моїй художній практиці, вона про емоційний стан дітей з переважно прифронтових територій, — розповідає Маша Рева. — Головна частина інсталяції — моя перша відеоробота, зроблена з допомогою штучного інтелекту. ШІ анімував дитячі малюнки, які буди створені під час майстер-класів, перетворивши їх у медитативний відеоряд під музику композитора Олексія Шмурака. Також наша інсталяція містить інтерактивну частину — це анкети, які відвідувачі можуть заповнити та надіслати їх собі, аби дослідити свої відчуття та мрії. Таки ж самі анкети заповнювали діти на моїх майстер-класах, щоб налаштуватися на малювання своїх відчуттів".

Проєкт "Вам лист"

У великій залі також можна побачити виставкову програму від ГО "Культурна платформа Закарпаття". Це мистецькі обєкти, створені разом дітьми та підлітками понад 50 громад України від Закарпаття до Харківщини та Чернігівщини, і менторами – зокрема, хореографом Анатолієм Сачівко, співачкою Тонка, художником Данею Шуліпа, за останні два роки з початку повномасштабної війни. Теми, що лягли в основу робіт, — українські традиції, культурна спадщина, музичний фольклор, локальна ідентичність, ментальне здоров’я тощо.

Експозиція ГО "Культурна платформа Закарпаття"

Виставка організована Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), ГО "Порт Культури" та "Культурна платформа Закарпаття", і триватиме до 6 березня. У суботу та неділю відбудуться кураторські екскурсії, які проведе засновниця "Порт Культури" Катя Тейлор та художники Маша Рева, Ксенія Білик, Антон Логов та Юрій Болса.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.