КУПИТИ КВИТКИ

8 найцікавіших виставок жовтня у Києві та Львові

Серед найцікавіших виставок, які варто відвідати у жовтні: машстабний музейний проєкт Тіберія Сільваші в Українському домі, роботи молодих художників з усього світу на виставці номінантів Future Generation Art Prize, живопис Віталія Кравця, присвячений рефлексіям про понівечену українську землю, в Stedley Art Foundation та інші.

"Кола Сільваши"

Український дім, з 13 вересня по 27 жовтня

Реклама.
Фото: Український дім

Масштабна осіння виставка в Українському Домі присвячена одній з головних фігур сучасного українського мистецтва Тіберію Сільваші, учасникові легендарного об'єднання "Живописний заповідник". Ретроспективна виставка представить практики Сільваші через ключові та маловідомі твори, в діалозі з творами мистецтва минулого, а також з художниками і художницями сьогодення. Це виставковий проєкт Ukrainian Museum of Contemporary Art в партнерстві 
з Українським Домом (куратори Борис Філоненко та команда ГО МСМ).

Виставка номінантів премії Future Generation Art Prize

PinchukArtCentre, 4 жовтня – 19 січня

Виставка номінантів 7-го конкурсу міжнародної премії Future Generation Art Prize, що відбувається раз на два роки та відкриває нові імена в сучасному мистецтві. Цьогоріч вдібіркова комісія обрала 21 художник зу сього світу – від Конго і до Тайваня. Україна на виставці та конкурсі представляє мисткиня Дана Кавеліна, яка увійшла до числа номінантів як лауреатка головної Премії PinchukArtCentre 2022.

"КРАЇНГ". Виставка Віталія Кравця

Stedley Art Foundation, з 24 вересня по 20 жовтня

"Зелена трава", Віталій Кравець

Персональна виставка художника Віталія Кравця, який працює у галузях живопису та графіки. У проєкті "Країнг" Віталій Кравець зосереджується на емоційному ставленні українців до землі як до певної константи, яка сьогодні піддається знищенню. Вигляд розораної технікою та випаленої артилерією землі жахає нас майже так само, як вигляд понівеченого війною тіла. У просторі галереї Stedley Art Foundation представлені пейзажі та натюрморти, що зображують понівечену українську землю та символізують як "фізичну смерть землі, так і її духовне відродження в очах усіх, кому за неї болить".

Виставку можна відвідати за попереднім записом за телефоном 067 466 78 00.

"Там, де ти є". Виставка Марини Талютто

Bereznitsky Art Foundation, вересень-жовтень

"Троянда", Марина Талютто

Проєкт відомої української кураторки та художниці Марини Талютто, що триває у галереї Bereznitsky Art Foundation, є дуже особистим та народився під впливом війни, яку Росія веде проти України. Її чоловік, живописець Тимофій Папірний, захищає країну в лавах ЗСУ. Декілька робіт є візуальним переосмисленням його вражень від української природи. Незайманий ліс та степ, спокій і тиша — усе це контрастує з реальністю неперервних звуків пострілів і плином бойових дій.

Мінімалістичні роботи Марини Талютто на виставці чорно-білі. Підкреслюють драму сьогодення, передаючи глядачеві тонке поєднання рівноваги і травматичних переживань художниці.

"Ковчег. Твори Віктора Гукайла"

Музей Ханенків, жовтень-листопад

"Ковчег" представляє серію графіки відомого київського художника і сценографа Віктора Гукайло. Загалом на виставці можна побачити 77 робіт. Серія "Ковчег" Віктора Гукайла бере початок у 1990х. Великі композиції з ретельно проробленими деталями та майже фрагментарні начерки множилися і набирали нового вигляду до самої смерті художника у 2023 році.

Куратор проєкту Олена Живкова та Олена Мітякіна розповідають, що роботи на виставці репрезентують різні періоди творчості художника, демонструють трансформації художньої мови і різноманіття доробку, спонукають до роздумів про істинні цінності в житті кожного – рідних і друзів, місця сили, уподобання, враження, спогади. Вони існують у начерках і ескізах, зроблених олівцем, пером, сангіною, гуашшю, а наприкінці – підручними кольоровими олівцями, маркерами, лінерами, у серіях монохромних і кольорових монотипій – техніці, якій художник віддавав перевагу протягом усього життя.

"Завжди сьогодні"

The Naked Room, з 26 вересня по 23 жовтня

Фото: The Naked Room

Художник Віталій Кохан працює зі скульптурою, інсталяцією, лендартом та відео. У новому проєкті в київській галереї The Naked Room можна побачити предмети із мармуру, деревʼяних та металевих обʼєктів – артефакти сьогоднішньої реальності.

"Практика Віталія Кохана для нас завжди трошки про повернення до основ мистецтва, як-от увага до крихкості, краси буденності або замилування грубою первозданністю матеріалів — знайдених у товщі міського життя або таких, які прийнято вважати художніми, — зазначають кураторки Лізавета Герман та Марія Ланько. — Ці категорії видаються зараз і недоречними (бо хіба доречними є категорії краси у мистецтві), але також нагальними, бо маємо нині час перезавантаження основ у всіх вимірах життя. Можливо, у мистецтві також"

"Плин, що несе нас проти течії"

Кузня на Подолі (Нижній Вал, 37/20), 22 вересня — 4 жовтня

Авторка Настя Лелюк

Виставка "Плин, що несе нас проти течії" присвячена темі втраченої домівки. Роботи для проєкту були створені Настасією Лелюк, Ясею Яковлєвою та Катериною Покорою в рамках резиденції від Снобів та Projector Foundation, що пройшла під кураторством Алевтини Кахідзе у селі Музичі Київської області влітку 2024 року. У експозиції будуть представлені різні медіа: живопис, фотографія, скульптура і текстиль. Всі вони об’єднані темою спогадів або домислів, які стають туманними з плином часу.

Кураторки Тетяна Тадай і Катерина Костенко.

"Структури взаємности"

Jam Factory Art Center, з 19 жовтня по 23 лютого 2025, Львів

Jam Factory Art Center, фото Софія Столяр

Jam Factory Art Center – новий артцентр у Львові у ревіталізованому просторі давньої фабрики. Нова виставка "Структури взаємности" пропонує порефлексувати над різними досвідами суспільної взаємодії в складні часи. Виставку презентуватимуть у двох просторах: "Просторі Минулого" та "Просторі Теперішнього". У "Просторі Минулого" художниці та художники ділитимуться досвідами з України, інших країн і континентів: образами пам’ятання і забуття, втрат і відновлення, а також повернення власних голосів та історій. У "Просторі Теперішнього" архітектор і художник Олександр Бурлака спеціально для виставки створить конструкцію за принципом моста да Вінчі: вона складається з елементів, що тримають(ся) один (за) одного, та символізує взаємність та взаємодію.

Серед учасників виставки – Алевтина Кахідзе, Жанна Кадирова, Антон Шебетко, "Відкрита група", Дана Кавеліна, Даша Чечушкова та інші.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.