До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

7 найцікавіших виставок грудня в Києві

Зануритися в по-справжньому святковий настрій у грудні допоможуть музеї та галереї Києва. Обирайте те, що вам до смаку: виставка про історію київської ялинки від XIX століття до сьогодення, масштабний проєкт про різдвяні традиції чи актуальне сучасне мистецтво.

"Київська ялинка від XIX століття до сьогодення"

Музей історії Києва, до 4 лютого 2024 року

Реклама

Музей історії міста Києва спільно з колекціонеркою старовинних ялинкових прикрас Мариною Лук'яновою представляють виставку "Київська ялинка від XIX cтоліття до сьогодення", яка дасть змогу відвідувачам поринути в атмосферу різдвяного Києва різних періодів. Святкова сукня ручного пошиття початку XIX ст.; оригінальні ялинкові прикраси часів Кайзера Вільгельма, що використовувалися з метою пропаганди; ведмедик 1940-х років, знайдений в руїнах перед Михайлівською площею; Дід Мороз 1926 року авторства Г. Світлицького; ковзани 1920-х років; меблі, яким понад 200 років; грамофон початку XX століття. Це тільки деякі зі святкових експонатів, які можна побачити на виставці.

"ДоДому на Різдво. Світло української традиції"

З 15 грудня до 21 січня

В Українському домі теж підготували особливий святковий проєкт, який присвячено традиціям українського Різдва. В залах покажуть одяг і посуд, килими і прикраси, можна буде переглянути відео та послухати аудіозаписи старовинних колядок, ознайомитися з роботами майстрів Володимира Шагали та Василя Омеляненка. Публічна програма включатиме концерти, лекції, майстер-класи для дорослих і дітей.

"Буря"

Галерея сучасного мистецтва ЦЕХ, до 31 січня 2024 року

Bohdan Hostinak, The Glow, 2019
Bohdan Hostinak, The Glow, 2019

У київській галереї "ЦЕХ" відкрилася виставка словацьких художників, яка присвячена повномасштабній війні в Україні та є своєрідним проявом підтримки України з боку Словаччини. У галереї представлені словацькі митці, які своєю творчістю в різний спосіб передають почуття збентеження щодо війни та висловлюють свою небайдужість. Всі роботи створені до чи вже під час великої війни: твори художника Яна Василька є похмурими, депресивними за формою — на прикладі цих полотен можна побачити, як змінюється творчість художника, коли в сусідній країні йде жорстока війна. Художник Богдан Гостіняк представляє на виставці дві захопливі роботи: "Сяйво" 2019 року ніби віщує загрозу, що насувається, у вигляді оленя з палаючими рогами. Картина 2022 року може прямо символізувати широкомасштабне вторгнення Росії та відважний опір українців. Цікаво, що на картині зображений застиглий напружений момент, в якому лише глядач вирішує, повалить гусениця гору чи буде розчавлена нею.

Виставка проходить за підтримки Посольства Словацької Республіки в Києві з нагоди 30-ї річниці створення незалежної Словацької Республіки.

"Не журись!"

Naked Room, до 3 січня 2024 року

Персональна виставка Єгора Анцигіна, який працює з темами персональної та колективної памʼяті. Виставка являє собою серію масштабних полотен, які поєднують "фрагменти фрагментів", як зазначають кураторки Лізавета Герман та Марія Ланько: інтимні миті життя художника з епізодами новітньої історії України, якими вони закарбувались у хроніках, що з ними працював Єгор. За словами кураторок, для художника живопис сьогодні є чи не найбільш чесною спробою вловити настрій воєнного часу з його розгубленістю та неспроможністю спиратися на власні знання про світ з "минулого життя".

"Почуття перед Різдвом 2-го року повномасштабного вторгнення"

thesteinstudio, з 9 по 23 грудня

У новому художньому просторі thesteinstudio, ініційованому мисткинею Ольгою Штейн, відкрилася виставка-взаємодія "Почуття перед Різдвом 2-го року повномасштабного вторгнення". Вона включає аудіороботи шести художників, які розмірковують про наслідки великої війни — зокрема і просто з передової, адже робота художника та військового Богдана Бунчака містить частину відеозапису, зробленого під час бойового виходу автора у Луганській області, під час обстрілу позицій. Глядачі також мають змогу додавати предмети до спільної композиції — за донат на збір трьох FPV-дронів для 56-ї бригади.

"Віддзеркалення: різьблені форми, вибійка, кахлі"

Національний музей декоративного мистецтва України, до 3 березня 2024 року

Дізнатися більше про традиції народного та декоративного мистецтва України можна на виставці "Віддзеркалення: різьблені форми, вибійка, кахлі". Експозиція представляє форми з дерева, декоровані різьбою та виконані за допомогою них художні твори: узорні тканини та предмети одягу, форми для хліба, пряників, кахлі тощо. Рідкісними експонатами є теракотові кахлі XVIII–XIX століття з Київщини та Полтавщини. Експозиція загалом презентує майже 200 творів з колекції Національного музею декоративного мистецтва України, Національного музею історії України та Національного заповідника "Києво-Печерська лавра".

"Золотом, кольором, світлом. До 175-річчя Вільгельма Котарбінського"

Музей Ханенків, до 28 січня 2024 року

"Вечірня тиша", Вільгельм Котарбинський
"Вечірня тиша", Вільгельм Котарбинський

Вільгельм Котарбінський — видатний україно-польський художник другої половини XIX — початку ХХ століття, автор монументальних розписів Володимирського собору в Києві та декору Червоної вітальні музею Ханенків. Його твори — різноманітні, декоративні, вишукані: це і побутові сцени, біблійні та історичні сюжети, і фантастичні й алегоричні образи. До 175-річчя з дня народження художника в залах музею Ханенків можна побачити живопис та малюнки Вільгельма Котарбінського з музейної збірки.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.