Чому покоління джензерів відмовилося від туші

Юне покоління масово відмовляється від туші. Чим пояснити, що туш — більше не засіб №1 у косметичках?

Фото: архів VOGUE

Ще понад 5000 років тому люди відкрили для себе туш для вій: першопрохідцями в цьому стали стародавні єгиптяни. За цей час формула змінювалась незліченну кількість разів, і сьогодні ми маємо сучасний варіант на основі воску та пігментів. Туш стала обов'язковим засобом в ритуалах краси: вона подовжує, надає об’єму і робить вії виразнішими, дозволяючи створювати найцікавіші образи. Але зараз туш почала втрачати свою популярність, особливо серед покоління юних, які все частіше відмовляються від цього елементу макіяжу.

У 2022 році світ краси буквально сколихнула нова тенденція – Гейлі Бібер ввела моду на "clean girl look" (чисту дівочу естетику) — свіжий образ, який схожий на "макіяж без макіяжу". Цей стиль з акцентом на сяйливу шкіру, свіжий колір обличчя, зволожені губи і доглянуті, акуратно підкреслені брови цілком виключає туш. Основна увага тут на природну красу, а не на яскравий макіяж.

Цей тренд продовжив розвиватися і набувати різних акцентів: натуральні вії, що ідеально поєднуються з яскравими губами і сміливими деталями макіяжу, створюють стильний, свіжий образ, який легко можна уявити на подіумах. На початку 2024 року такий підхід вже підтримали Кендалл Дженнер, Каміла Кабейо, Лілі-Роуз Депп і Хо Йон. І це не дивно у постковідному світі. Проводячи час вдома, ми глибше занурились у догляд за шкірою, який перетворився на ритуал турботи про себе. Коли ж настав час повернутися до активного життя, оновлені ритуали краси, що акцентують на природності і здоров'ї шкіри, стали трендом, — туш стала непотрібною

Текст: Jeanne Ballion
За матеріалами vogue.co.uk

Популярне на VOGUE