Українські суперфуди: хрін

Відповідно до рекомендацій ВООЗ, найкорисніша їжа – та, що характерна для конкретного регіону. Продовжуємо серію матеріалів, де розповідаємо про найголовніші та найкорисніші українські суперфуди. Герой матеріалу – хрін (ви уявляєте, як важко було втриматися від каламбурів?) та 5 рецептів соусів із хрону для підвищення імунітету.

image

Хрін – це справжнє чар-зілля, український женьшень або, якщо хочеться, – імбир. На Прикарпатті та на Львівщині коріння хрону – неодмінний атрибут великоднього кошика. Коріння, увінчане веселою зеленню, кладуть поруч із писанками та пасками. А потім – використовують до м’ясних страв: стружкою хрону посипають полядвицю, ковбаски, м’ясо.

Корисні властивості хрону набагато перевершують гастрономічну цінність рослини – тут і харчові волокна, і вітамін С, і фолієва кислота, калій, кальцій, магній, залізо, цинк, амінокислоти та ізотіоціанати, які пришвидшують метаболізм. Отже, vogue.ua зібрав 5 простих у приготуванні рецептів соусів із кореня та листя хрону.

Домашній хрін з буряком

На Гуцульщині цю страву називають "цвіклі" та подають до холодцю і м’ясних страв.

Інгредієнти

Приготування
Очистити корінь хрону та буряки від шкірки, натерти на дрібній тертці (пропустити через м’ясорубку або подрібнити в блендері). Додати сіль, цукор, оцет та залити кип’яченою водою. Розкласти суміш по скляних банках, закрити кришками й поставити в холодильник. За добу соус буде готовим. Якщо смак зарізкий, додайте трохи меду чи соку лимону.

Соус із листя хрону

Інгредієнти

Приготування
У блендері подрібнити волоський горіх та пересипати в тарілку. Помістити в чашу блендера зубки часнику, солодкий та гострий перці без насіння, дрібно нарізану зелень та листя хрону. Збити, додати олію, сіль та знову збити. Всипати горіхову крихту, перемішати, розкласти по банках та зберігати в холодильнику. Подавати до м’яса, риби, можна додавати в салати.

Апельсиновий соус із хроном

Інгредієнти

Приготування
Зняти цедру з одного апельсина, вичавити сік з двох фруктів. З кореня хрону зняти шкірку, порізати на шматочки та подрібнити в блендері. 2 столові ложки пюре з хрону змішати з апельсиновим соком, цедрою, білим вином, сіллю та цукром. Подавати до малосоленої, смаженої чи печеної риби.

Аджика без термооброблення

Інгредієнти

Приготування
Червоні стиглі помідори розрізати на половинки й потерти на терці так, щоб шкірка залишилася в руках (її викинути). У блендері змолоти очищений хрін та часник. Пюре з томатів, часнику та хрону змішати з оцтом і цукром та дати 4–5 годин настоятися в каструлі. Розкласти по банках та зберігати в холодильнику. Подавати до гарячих м’ясних страв.


Вершковий соус із хрону

Інгредієнти

Приготування
Очистити корінь хрону та подрібнити в блендері. У півлітрову банку відміряти 2 ст. ложки пюре, додати сметану, гірчицю, дрібно порізану цибулю, сіль і перець та перемішати. Закрити кришкою та залишити в холодильнику на 2 години. Діставати з холоду за 15 хвилин до подання. Смакує до стейків і реберець.

Популярне на VOGUE