Promotion
У спільному проекті з Eucerin пояснюємо, як поєднувати в догляді активні інгредієнти. На головні питання, пов'язані з послідовністю застосування активних засобів, відповідає амбасадор марки, лікар-дерматолог, косметолог Ірина Литус.
Існує безліч версій про те, чи можна поєднувати в догляді ретинол і кислоти. Найпоширеніші з них звучать так: "за їх поєднання навантаження на шкіру занадто серйозне", "кислоти руйнують ретинол і "деактивують" його". Насправді все дуже індивідуально, і те, як саме комбінувати ці два популярних і дієвих компоненти, залежить від показань.
Взагалі, кислоти і ретинол можна використовувати одночасно, але в різні часові проміжки або з перервами. Наприклад, можна ввечері очистити шкіру (міцелярною водою, піною або мусом), потім нанести лосьйон з кислотами, а через 20-40 хвилин – крем з ретинолом. Або так: ввечері ретинол, а вранці – кислоти. Все залежить від того, як ми оцінюємо стан шкіри, цілі і завдання.
Кислоти потрібні для відлущування верхнього шару рогового шару, зволоження й очищення шкіри. Причому у кожної (саліцилової, гліколевої, молочної тощо) – свої особливості і свій вплив. Ретинол же працює в більш глибоких шарах шкіри і володіє, крім кераторегулювальної, ще й омолоджувальною, протизапальною діями, стимулює фібробласти виробляти колаген та еластин.
Кислоти можна знайти в різних косметичних продуктах: лосьйонах, масках, дисках, сироватках, кремах, гелях і добавках до гелів і мусів для вмивання. Всі ці форми потрібні і важливі. Для кожного типу шкіри і її чутливості необхідно ретельно підбирати свій вид засобу. Не можна так просто сказати що краще: все дуже індивідуально, і важливо, щоб продукт підібрав лікар.
Вітамін С дуже люблю застосовувати на собі і призначати пацієнтам. Він добре доповнює будь-які програми з лікування та корекції різних станів шкіри (себорея, пігментація, омолодження ретинолом) і вирізняється вираженою антиоксидантною властивістю.
Масла бувають різними. Наприклад, існують гідрофільні масла для душу і вмивання. Вони делікатно очищують шкіру, не руйнують водно-ліпідної мантії. Є "тонкі" масла з вітамінами і ретинолом, що застосовуються перед основним доглядом замість сироваток. Дуже важлива якість масла і розмір його молекул. Воно має проникати в шкіру. Не варто думати, що масло для кулінарії володіє достатньою чистотою і необхідними для людської шкіри властивостями. Виняток – озонована оливкова олія, але це вже інша історія.
Завжди і скрізь. Треба визначитися зі своїм фототипом, типом шкіри (суха, чутлива і тд), діагнозом (здорова шкіра, вугрова хвороба, старіюча шкіра) і відповідно до пори року використовувати сонцезахисний засіб, який захищатиме і не посилюватиме наявних проблем, якщо вони є.
Перше. Якщо ви підбираєте косметику самостійно, використовуйте засоби однієї лінії і чітко дотримуйтесь інструкцій. "Міксують" засоби фахівці, які багато чого побачили і спробували. Але і вони помиляються. Друге. Про деякі "конфлікти" ми знаємо зі школи. Кислота і луг, наприклад. Третє. Читайте інструкцію.
Блогери допомагають дізнатися багато про те, чого ми не знаємо. За це їм спасибі. Однак, відповідальності за свої рекомендації вони не несуть. Це їхній досвід. Вони ним поділилися.