Про головні помилки в макіяжі брів розповідає візажистка Ольга Остапчук
Головних помилок — п’ять: занадто чіткі лінії, неправильно підібрана форма, неприродно темний колір брів, неправильно підібраний декоративний продукт, а також нестійкий продукт для брів.
Особисто я за натуральність, проти татуажу чи великої кількості косметики, особливо на бровах. Дійсно, брів може майже не бути або вони погано ростуть, бо колись вам їх (чи ви собі) вищипали поганим інструментом або в неправильному напрямку, але потрібно відрощувати їх і стимулювати ріст волосин. Це можна й потрібно робити.
Найкраща сироватка для брів містить поліпептиди, не має гормонів і в ідеалі її розробили офтальмологи. З усіх для мене найвпливовішою є Apotcare Optibrow.
Добре допомагає відростити брови скраб. Можна навіть скористатися меленою кавою чи скрабом для тіла. Перед застосуванням потрібно розпарити обличчя (наприклад, у душі) і масажувати зону брів двічі на день. Особисто я так і відрощувала свої вищипані подібно до коми брови.
Також важливо зволожувати саму волосину олійкою. На відрощування це мало впливає (хіба що олійка має формулу, яка допомагає їй проникати в цибулину), а от на зміцнення самої волосини — навіть дуже. Особливо, якщо ви відрощуєте брови й уже з’являються нові волосини, але поки що пушкові.
Головне в цьому всьому — регулярність і системність. Процес може потребувати від трьох місяців і більше, все індивідуально.
Уже багато років мій найулюбленіший декоративний засіб — гель для брів Estée Lauder #2. Ідеальна мініщіточка і ворс у складі, який зробить ваші брови густішими та зафіксує їх. #1 для білявок, #2 для шатенок і #3 для чорнявок. Класно ще для тих, хто має пушкові брови. У будь-якому разі, що частіше розчісуєте, то густішими стають брови.
Також непоганий Glossier, але я більше люблю Brow Now. Гадаю, творці Glossier якраз ним і надихалися. Серед олівців для брів віддаю перевагу Tom Ford, з-поміж маркерів для брів вибираю Stila. Головне — промалювати ворсинки, залишаючи між ними "повітря", і зачесати щіточкою вгору.
Найстійкіший продукт з усіх — помадка для брів ABH. Її треба наносити косим пензликом та обов’язково закривати продукт, щоб не засихав. Зате ані вода, ані дощ йому не страшні. Можна намалювати хоч три брови й бути впевненою, що вони нікуди не зникнуть упродовж дня; відтінки заслуговують на окремі оплески.
Брови в жодному разі не можна стригти — ні чоловікам, ні жінкам. Унаслідок стриження брови стають жорсткішими й змінюють свою структуру. Якщо якась довга волосина не вписується в загальну картину, то її потрібно просто висмикнути пінцетом. Це означає, що вона своє віджила, і на її місці виросте інша.
Якщо маєте власні пухнасті брови, розчешіть їх зубною щіткою (для догляду за зоною брів треба придбати окрему), бризніть лаком для волосся і зафіксуйте вгору. Щіткою корисно робити масаж брів перед сном і зволожувати їх олійкою. За бровами потрібен регулярний догляд, як і за волоссям. Взагалі добре знайти гарного майстра з догляду за бровами, який робитиме мінімальну корекцію, бажано воском, і підбере засоби, які підходять саме вам. Головне, щоб це мало натуральний вигляд — і ніби ви зроду нічого не робили з бровами.