1 жовтня у всьому світі святкують День вегетаріанства. Розповідаємо, що слід про нього знати, і згадуємо найважливіші матеріали vogue.ua про рослинне харчування.
Вегетаріанство – відмова від їжі тваринного походження. У нього є безліч підвидів. Так, лактовегетаріанці не їдять м'яса і риби, але їдять овочі і молочні продукти; лактоововегетаріанці на додачу до перерахованого їдять яйця, а песковегетаріанці – ті, хто не їсть м'яса, але їсть рибу і морепродукти. Вегани харчуються виключно рослинною їжею, навіть меду не їдять. Є фрукторіанці – ті, хто їсть тільки фрукти, насіння і горіхи, і є вегани-сироїди – ті, хто рослинну їжу не спрямовує на теплову переробку.
У редакції Vogue є багато людей, які відмовилися від м'яса. Серед них – Аліса Ілієва. Як їй вдається поєднувати активне життя і вегетаріанство, вона розповіла в цьому матеріалі.
Часто трапляється, що в подорожах у вегетаріанців виникають труднощі у виборі їжі. Але якщо в Азії таке відбувається рідко завдяки гастрономічним традиціям регіону, то в Європі це скрізь. Гід вегетаріанськими закладами Мадрида шукайте тут, веганський гід Лондоном – тут, а Міланом – тут.
Як і будь-яке явище в сучасному світі, вегетаріанство схильне до трендів. Найактуальніші з них шукайте тут.
Ферментовані продукти – один з головних веггі-трендів. Що таке ферментована їжа, розповів Девід Зілбер, глава відділу ферментації в Noma (спойлер: Девід схожий на Снуп Доґа).
Починати практикувати вегетаріанство можна хоча б вранці. Це допоможуть зробити модні боули, рецепти яких дивіться тут.
Багато знаменитостей і топ-моделей зізнаються, що за свою ідеальну форму завдячують саме вегетаріанству. Одна з таких – Ель Макферсон. Секрети її краси і харчування – тут.
Веганською буває не лише їжа, але і косметика. Читайте матеріал про етичні марки тут.
Найвідоміший рослинний б'юті-засіб – мило. Лонгрід про те, чому воно знову святкує бум, читайте тут.