9 порад, як відростити довге волосся
Не існує одного простого трюку, який би допоміг відростити довше волосся, але є безліч ефективних засобів, які можуть стимулювати його ріст. Vogue зібрав дев'ять порад, які запобігають ламкості та сприяють зміцненню пасм.
1. Підстригайтеся
Підстригатися кожні два-три місяці, щоб підтримувати волосся здоровим і видаляти сухі посічені кінчики, дійсно корисно. Зрештою, посічені кінчики будуть продовжувати ламатися все вище і вище по довжині пасм, якщо їх не видалити.
2. Підберіть правильний шампунь
Вибір правильного шампуню для вашого типу шкіри голови та стану волосся дуже важливий. Агресивний шампунь може позбавити волосся вологи й призвести до пошкодження, а занадто делікатний може спричинити накопичення жиру та залишків косметичних засобів. Це, своєю чергою, призводить до подразнення шкіри голови, закорковування волосяних фолікулів і сповільнення росту. Якщо ви не знаєте, який шампунь вам підходить, проконсультуйтесь з трихологом.
3. Використовуйте пілінги та масажери
Ми так багато уваги приділяємо шкірі обличчя, але забуваємо, що шкіра голови теж заслуговує на це. Якщо шкіра голови здорова, чиста і зволожена, вона має кращий кровообіг і доносить більше поживних речовин до волосяних фолікулів. Як результат, волосся стає сильнішим і росте швидше. Саме тут у пригоді стануть пілінги та масажери для шкіри голови. Використовуйте їх один-два рази на тиждень.
4. Підживлюйте волосяні цибулини
Скраби та масажні щітки – не єдиний спосіб прискорити ріст волосся. Сироватки для шкіри голови чудово стимулюють кровообіг, а також зміцнюють волосяні цибулини та підживлюють пасма. Шукайте в ампулах такі інгредієнти, як міноксидил, олію розмарину та біотин.
5. Сушіть волосся делікатно
У вологому вигляді наше волосся дуже вразливе. Енергійні рухи рушником можуть заплутувати чи висмикувати волосся з коренем, відкривати кутикули, роблячи пасма більш пористими й неслухняними. Замість того, щоб терти волосся, акуратно промокніть його м'яким рушником.
6. Заведіть щітку та гребінець
Надмірне розчісування волосся від коренів до кінчиків може бути шкідливим і спричинити їх випадіння. Замість цього візьміть собі за звичку використовувати масажну щітку для шкіри голови й стимулювання коріння, а для розчісування волосся по довжині використовуйте гребінець або м’яку щітку для вашого типу волосся.
7. Користуйтесь термозахистом
Нагрівання може травмувати волосся, тому уникайте гарячих інструментів для укладання, якщо ви намагаєтеся відростити довге волосся. Якщо ж вам необхідно зробити укладку, нанесіть перед цим термозахист.
8. Придбайте шовкові наволочки
Шовкова наволочка може стати знахідкою для тих, хто прагне довгого красивого волосся. Ця ковзка та делікатна тканина не натирає волосся (як бавовна та льон), але й сприяє здоров'ю шкіри голови, покращуючи потік повітря навколо, та зберігає природний блиск волосся.
9. Слідкуйте за раціоном
Підтримка здоров’я волосся часто зводиться до правильного харчування. Спробуйте дотримуватися дієти для волосся з великою кількістю білків, корисних жирів, вітамінів та антиоксидантів. Прогалини в раціоні можна заповнити харчовими добавками. Зверніть увагу на такі поживні речовини, які підтримують ріст волосся:
Біотин
Один з вітамінів групи B, підтримує ріст волосся, оскільки бере участь у синтезі кератину, основного компонента волосся. Він міститься в печінці, курятині, яєчних жовтках, сої, шпинаті, цвітній капусті, броколі, грибах, сочевиці, горіхах, тунці, фруктах, молочних продуктах і дріжджах. Широко доступний у вигляді добавок для росту волосся.
Кератин
Основний білок, що входить до структури волосся. З віком його кількість зменшується, що робить волосся слабшим і тьмянішим. Поповнення його запасів дозволяє повернути пасмам силу та життєву енергію. Для цього важливо вживати продукти, багаті на кератин, такі як риба, нежирне м'ясо, бобові та кисломолочні продукти.
Фолієва кислота
Фолієва кислота сприяє синтезу кератину і відіграє ключову роль у клітинному обміні. Вона міститься в зелених листових овочах, таких як шпинат, броколі, зелень і спаржа, а також у м'ясі печінки, деяких цілозернових злаках і цитрусових.
Ніацин
Також відомий як вітамін B3 і є однією з найважливіших поживних речовин для росту волосся та живлення волосяних цибулин. Джерелами ніацину є курятина, печінка, лосось, тунець, гриби, шпинат, авокадо, арахіс і дріжджі.
Вітамін С
Стимулює кровообіг у шкірі голови, сприяючи росту волосся. Він міститься у фруктах і овочах, особливо в цитрусових, моркві, помідорах, червоному перці та ягодах.
Вітамін Е
Цей антиоксидант захищає волосся і регулює вироблення шкірного сала шкіри голови. Міститься в горіхах, арахісі, яєчному жовтку, риб'ячому жирі, шпинаті, спаржі, броколі, помідорах, цільних злаках і лососі.
Вітамін А
Також відомий як ретинол, допомагає запобігти старінню волосяних фолікулів і регулює роботу сальних залоз шкіри. Продукти, які містять вітамін А, включають листові овочі, капусту, кабачки, броколі, моркву, печінку та яєчний жовток.
Вітамін D
Відіграє важливу роль у фазі росту в життєвому циклі волосся. Людина отримує достатню кількість вітаміну D, якщо обережно перебуваєте на сонці та періодично вживаєте яйця, гриби, молоко та рибу, таку як лосось, скумбрія, оселедець, тунець і тріска.
Текст: Veronica Cristino, Beatrice Zocchi
За матеріалами www.vogue.com