КУПИТИ КВИТКИ

Як правильно дбати про шкіру навколо рота й протидіяти мімічним зморшкам

З усією увагою до шкіри на лобі, навколо очей та лінії підборіддя, варто давати ще хоча б трохи турботи й шкірі навколо рота. Тонкі це лінії навколо губ чи мелазма під носом – шкіра навколо рота заслуговує тієї ж турботи, що й решта обличчя.

Spotlight Images
Spotlight Images

Реклама.

"Нині все більше пацієнтів цікавляться доглядом за шкірою навколо рота", – каже доктор Періс Ачарія, лікар-естеїст та співзасновниця клініки The Ardour Clinic в Лондоні. "Коли раніше популярно було доглядати за лобом, щоками та губами, зараз головним запитом є розв'язання проблем зі шкірою навколо рота. Наразі ми досліджуємо процедури, які допоможуть зміцнити шкіру в цій зоні та навчаємо клієнтів способів запобігання появі глибоких ліній, зморшок та роздратувань на кшталт дерматиту".

Що не так зі шкірою навколо рота?

З віком навколо рота можуть відбуватися різні зміни, серед яких зокрема втрата об'єму та колагену й поступове руйнування кісток в цій області, що призводить до зниження еластичності шкіри, зморшок та провисань. "Зазвичай пацієнти звертаються до нас із приводу носогубних зморшків, які також відомі як зморшки посмішки", – каже доктор Ачарія. "Це дві складки, які йдуть від носа до кутиків рота й вниз до підборіддя. Ще одним з пріоритетів для багатьох пацієнтів є контур губ".

Так само як зона навколо очей, шкіра навколо рота постійно знаходиться в русі – ми посміхаємося, розмовляємо, сміємося та їмо, тож природно, що шкіра тут змінюється протягом життя. "Під час руху виникають складки на шкірі", – пояснює лікар-естеїст та засновниця Illuminate Skin Clinics доктор Софі Шоттер. "Однак зморшки та інші проблеми, пов'язані з ротовою порожниною, також виникають й через певні звички та спосіб життя, як-от куріння, пиття через соломинку, свистіння... через дії, які включають стискання губ".

Ще однією проблемою є пігментація, а точніше мелазма. "Мелазма – це гормональний стан, спричинений підвищеним рівнем естрогену та впливом ультрафіолетового випромінювання", – пояснює доктор Шоттер. "Через пігментацію виникає візуальне враження, наче людина має вуса".

Як доглядати за шкірою навколо рота за допомогою доглядової косметики?

Правильний догляд за шкірою допоможе протидіяти вичерпанню колагену та появі тонких зморшків. "Наносити SPF 50 з молодого віку – це завжди гарна ідея", – каже доктор Шоттер, яка радить оновлювати захист від сонця протягом дня у спекотні дні. "Якщо ви можете терпіти ретиноїди в цій зоні, спробуйте їх, і також гіалуронова кислота чудово розгладжує тонкі лінії". Якщо ви все ж таки використовуватимете ретиноїди, будьте обережні з губами, оскільки якщо продукт потрапить на них, то може швидко їх подразнити та висушити.

Сонцезахисний крем також має вирішальне значення для захисту від мелазми, але у цьому випадку важливо і якомога менше знаходитися на сонці. "Носіть капелюх та перебувайте в тіні", – радить доктор Шоттер. "Мелазма може активуватися нагріванням, тому навіть використовуючи засоби проти сонця, спекотне середовище може посприяти розвитку цієї проблеми". Вона також завважила, що крем з цистеаміном чудово працює проти мелазми.

Найкращий догляд за шкірою навколо рота – який він?

Хоча правильний домашній догляд важливий, процедури в клініці активніше стимулюють потрібний результат. У догляді за шкірою навколо рота одним з найдієвіших нині засобів є полінуклеотиди, які вводяться в шкіру, щоб сприяти стимулюванню дії клітин та регенерації. "Вони чудово пасують для усунення запалення, посилення вироблення колагену та еластину й покращення гідратації в зоні навколо рота", – пояснює доктор Ачарія.

Бустери, які передбачають введення в шкіру зволожувальної гіалуронової кислоти, але не дають об'єму, як наповнювачі, є ще одним чудовим доглядом за зморшками та динамічними ділянками, які чудово пом'якшують будь-які видимі зморшки та в'ялість. "Найголовніше – думати про пом'якшення, а не позбавлення від зморшок", – каже доктор Шоттер. "Коли ми бачимо, що зморшки з'являються, але їх не видно у стані спокою, тоді можна використовувати ін'єкції ботоксу – він чудово лікує зморшки".

Стосовно мелазми доктор Шоттер зазначає, що пілінги є чудовим варіантом для відлущення, хоча в деяких випадках також корисним може бути лазер, який найкраще поєднувати з доглядом за шкірою. "Ви ж не хочете, щоб тепло від лазера активувало мелазму та погіршило стан", – додає доктор Шоттер.

За матеріалами vogue.co.uk

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.