Щоденний догляд з АНА-кислотами ідеально підходить для зменшення видимості дрібних зморщок, пігментації та висипання і є ключем до гладенької та осяйної шкіри. Головний секрет успіху такого догляду — розумне поєднання з іншими косметичними засобами, які містять активні речовини. Vogue зібрав основні поради, до яких варто дослухатися, щоб безпечно використовувати кислоти.
Що таке AHA-кислоти і як вони працюють?
AHA (Alpha Hydroxy Acids) — це тип кислот, які діють на поверхні шкіри. За походженням вони можуть бути як природними, так і синтетичними. Зазвичай їх отримують із цукристих або цитрусових фруктів. Популярні АНА — молочна, мандаринова та гліколева кислоти. Вони входять до складу різноманітних б'юті-продуктів: очищувальних засобів, зволожувальних кремів, сироваток, тоніків, — і можуть вирішити безліч проблем зі шкірою — пігментацію, акне, нерівномірну текстуру, а також стимулювати вироблення колагену та зробити менш помітними дрібні зморшки. "АНА-кислоти здебільшого досить м'які і чудово підходять для домашнього використання", — каже експертка з догляду за шкірою Тереза Тармі.
У чому різниця між BHA й AHA?
AHA-кислоти розчиняються у воді, BHA розчиняються в олії. "Це означає, що вони можуть проникати глибоко в пори та видаляти відмерлі клітини дерми та надлишок сала, що робить їх ідеальними у догляді за шкірою, схильною до акне та комедонів", — говорить косметологиня Керен Бартов. Загалом AHA більше підходять для шкіри, що потребує омолодження та освітлення, тоді як BHA — для шкіри, схильної до появи дефектів.
Чи корисні для шкіри кислоти щодня?
Як і у випадку з більшістю активних інгредієнтів, їх неправильне застосування може призвести до подразнення шкіри. "Я не прихильниця надмірного використання кислот, — каже Тармі. — Але все залежить від типу шкіри клієнта і концентрації засобу". Вводити кислоти в догляд треба поступово: починайте з одного разу на два-три дні, а коли відчуєте, що шкіра адаптувалась, зменште інтервал.
Чого слід уникати при використанні АНА-кислот?
Є кілька речей, про які слід пам'ятати, якщо ви користуєтеся АНА-кислотами. Перше — це SPF. "Після використання будь-яких кислот необхідно наносити сонцезахисний крем, і не лише влітку, а й цілий рік, — каже Діана Акерс, косметологиня бренду Doctors Formula. — Шкірі потрібен цей додатковий рівень захисту, особливо при використанні кислот, оскільки ви видаляєте зовнішні шари відмерлих клітин і відкриваєте нову і ніжну шкіру". Більшість експертів рекомендують SPF не менше 30, а в літні місяці він повинен бути максимальним — не менше 50. Якщо ви збираєтеся у відпустку в особливо сонячне місце, Акерс рекомендує змінити вміст AHA на нижчий відсоток і використовувати його лише у вечірньому догляді.
Також варто уникати застосування додаткових пілінгів, хімічних або механічних скрабів, оскільки надмірне відлущування може пошкодити шкіру, спричинити запалення, подразнення або почервоніння. "Ви можете використовувати AHA і ретинол у поєднанні, — каже Бартов. — Але я наполегливо рекомендую проконсультуватися з дерматологом, перш ніж комбінувати ці активні речовини, інакше можна нашкодити шкірі. Фахівець після огляду порадить продукти з потрібною концентрацією і підкаже, у якій послідовності їх застосовувати".
Vogue зібрав найкращі продукти з AHA-кислотами
Текст: Tish Weinstock
За матеріалами vogue.co.uk