В Італії розгортається #10secondi — новий флешмоб проти сексуального насильства

Незасуджене насильство, яке "тривало менше 10 секунд": італійці виступають проти виправдання чоловіка, який зізнався, що торкався 17-річної школярки, але зробив це "жартома". Інцидент викликав обурення проти усталених ґендерних стереотипів і поновив розмови про сексуальні домагання та культуру вкоріненого сексизму в Італії.

На знак протесту проти рішення суду та щоб показати, скільки можуть тривати 10 секунд у справі про сексуальне насильство, у соціальних мережах італійці запустили флешмоб. Чоловіки та жінки публікують відео в Instagram і TikTok, у яких вони торкаються чутливої ​​частини тіла під час зворотного відліку таймера, з хештегом #10secondi, #palpatabreve або "короткий італійський дотик".

Нагадаємо, у квітні 2022 року дівчинка-підліток однієї з римських шкіл поскаржилася, що прибиральник, 66-річний Антоніо Аволу, обмацав її, коли вона піднімалася сходами з подругою. У своєму рішенні судді п’ятої кримінальної секції суду в Римі заявили, що виправдали обвинуваченого в сексуальному насильстві, оскільки інцидент тривав лише 10 секунд і стався на очах у інших студентів у громадському місці. Також судді прийняли аргумент захисту про те, що вчинок був "незграбним жартом" без хтивого наміру.

Жінки з усієї Італії публікують відео в TikTok та Instagram, демонструючи безглуздість рішення суду.

Тренд був започаткований актором "Білого лотоса" Паоло Камілл. У ролику Каміллі дивиться вдалину і шарпає себе по грудях. Він опублікував відео з підписом "Чи держава не повинна нас захищати?"

Інший інфлюенсер, Франческо Чикконетті, написав у TikTok: "Хто вирішує, що 10 секунд — це недовго? Хто відраховує секунди, поки вас цькують?"

Жіночі феміністські та правозахисні групи також розкритикували рішення суду. "Короткі обмацування — це переслідування в усіх відношеннях", — сказала Еліза Ерколі, президентка Differenza Donna.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.