Редакція українського Vogue випустила другий том колекційного видання "Сучасна українська проза та поезія". Чуттєві ілюстрації до книги створив художник Микола Толмачов. Розповідаємо, що варто знати про цього непересічного художника.
Разом з книгою ми представляємо лімітовану колекція мерчу з акварельними ілюстраціями Миколи Толмачова, створеними спеціально для другого тому збірки.
Хто такий Микола Толмачов
Микола Толмачов — 31-річний художник родом із Броварів. У 2013 році Микола, якому тоді було 19 років, виграв грант від фонду культурної дипломатії UART та поїхав на навчання до Франції. Там Толмачов вступив до Національної вищої школи образотворчих мистецтв у Парижі – однієї з найвідоміших художніх академій у світі. Серед її випускників – Дега, Делакруа і Моне.

Саме в Парижі, до речі, Толмачов продав свою першу роботу: 2014 року на ярмарку ParisArtFair його акварель пішла за 1600 євро. Для 20-річного юнака з Броварів тоді це здавалося виконанням найсміливішої мрії.
З 2016-го року Микола співпрацює з паризькою галереєю Da-End: галеристи побачили його акварелі просто під час студентської виставки в академії і одразу запропонували талановитому митцю співпрацю. У портфоліо Толмачова — участь в ArtParis і персональні виставки в Брюсселі, Парижі та Києві.
Після закінчення паризької Академії Микола повернувся в Київ, де живе і працює сьогодні.
Толмачов відомий чуттєвими та відвертими акварелями
Витончена квітка, коріння якої нагадує вагіну; конвалія, що виростає з грудей, еротичні Амур та Венера – акварелі Толмачова відверті і часом драматичні, але цей пафос збивається іронічністю його погляду і легкістю форми. Художник каже, що з дитинства звик використовувати малюнок як мову для вираження погляду на світ – а ще як спосіб сказати те, що не завжди міг висловити словами.
"Пам'ятаю, років у чотирнадцять, коли в школі ставили готувати реферат, я писав текст, а на полях робив малюнки на додаток до написаного. Наприклад, у рефераті про Данте малював сцени із "Божественної комедії". На уроках світової історії – портрети історичних особистостей, ну, не зовсім традиційно. Марія-Антуанетта була з відрізаною головою, а з її голови сипалися півонії. А Наполеон у мене був у мантії, обліпленій бджолами".
Микола Толмачов – автор ілюстрацій для другого тому збірки "Сучасна українська проза та поезія"
До збірки увійшли нові твори 16 письменників і письменниць, написані спеціально для VogueUkraine. Це чуттєві історії про про любов, яка накриває з головою; про крихкість почуттів; про втрату; про потребу в тиші й усамітненні; про пошуки ідентичності; про право на щастя навіть тоді, коли світ навкруги руйнується. Тонкі, поетичні акварелі Толмачова якнайкраще доповнюють ці тексти – чуттєві, вразливі, відверті.
Ось як розповідає про цю співпрацю сам художник.
"Vogue Ukraine був першим виданням який взяв у мене інтерв’ю, це було в 2014 році, і я до сих пір згадую це з теплотою, тому я одразу зголосився. Такі проєкти цікаві тим, що дають змогу вийти зі звичного формату роботи, де ти працюєш з власними думками, і попрацювати над іншими темами. Але, мабуть, найбільший інтерес у мене викликала саме робота над обкладинкою, бо стоїть задача знайти ідею яка яка б могла передати загальну суть книги. Сподіваюся, я впорався :) "
Микола Толмачов створив ілюстрації для поеми "Катерина" Тараса Шевченка
Толмачов також відомий як ілюстратор — у 2019 році він оформив поему "Катерини" Тараса Шевченка для видавництва "Основи", а також серію видань класики для "Видавництва Старого Лева" – зокрема, роман Гемінгвея "По кому подзвін" та збірку оповідань "Острови поміж течій".
"Моїм першим досвідом співпраці з видавництвом була робота над "Катериною" Шевченка", – розповідає Толмачов у розмові з vogue.ua. – Я отримав цю пропозицію від "Основ" коли ще навчався закордоном в 2017 році, і цей момент дуже запамʼятався, бо я тоді мріяв проілюструвати книгу Найцікавішим було поступово позбутися канонічного образу Шевченка і подивитися на нього по новому. Думаю це нове сприйняття допомогло в роботі, бо дало більше свободи під час створення малюнків, а оскільки саме спокуса є причиною трагічного фіналу поеми, мені хотілося додати візуальної відвертості".
Для замовлення доступна також лімітована колекція мерчу з ілюстраціями Миколи Толмачова, створеними спеціально для другого тому збірки "Сучасна українська проза та поезія у VogueUkraineEdition".