У Києві відкривається виставка костюмів і реквізиту з фільму "Довбуш"

ART
12 вересня 2023

10 років роботи, кілька сотень акторів, задіяних у зніманні, та 20 локацій у Києві, на Івано-Франківщині та Тернопільщині: історичний фільм "Довбуш" Олеся Саніна став однією з найдорожчих і наймасштабніших українських стрічок. 12 вересня в Національній академії мистецтв відкривається виставка, яка дозволить зазирнути за лаштунки "Довбуша". Гості виставки побачать 25 костюмів та їхні ескізи, реквізит, оригінальні розкадрування, фото зі знімального майданчика тощо.

image

"Для фільму "Довбуш" руками десятків художників кіно й сотнями майстрів був створений цілий світ, — коментує режисер фільму Олесь Санін. — Декорації, костюми, зброя та прикраси, ескізи та сторіборди, фото й відеолітопис залаштунків. Той, хто відвідає виставку, сподіваюсь, встигне побачити й відчути ті любов і відданість, з якими ми знімали історію, що нас надихала".

image

Окрім постійної експозиції, упродовж місяця в межах виставки триватимуть творчі зустрічі, екскурсії та майстер-класи за участі членів команди "Довбуша", які розкриватимуть свої професійні секрети. Так, майстер-класи проведуть режисер Олесь Санін, оператор Сергій Михальчук, композитори Алла Загайкевич і Олександр Чорний, художниці з костюмів Гала Отенко та Марія Керо, художник-зброяр та історичний консультант Юліан Тихонов та інші.

image

Виставка триватиме до 10 жовтня включно в Національній академії мистецтв України.

Популярне на VOGUE