6 найцікавіших виставок січня у Києві

Перші вихідні січня — чудова нагода зустрітися з рідними та друзями і разом приділити час мистецтву. Шукайте найцікавіші виставки Києва в нашому гіді: від святкового проєкту про різдвяні традиції до експозиції Катерини Білокур.

"Різдвяне місто. Київ ХІХ–ХХ століття"

До 26 січня

Музей Києва

Фото: Музей історії міста Києва

У музеї історії Києва триває виставка, що занурює у культуру зимових свят у Києві минулих часів, а також є своєрідною мандрівкою найцікавішими локаціями передсвяткового міста. Який вигляд мав святковий Київ та як прикрашали свої помешкання київські родини кінця ХІХ — початку ХХ століття? Яке дозвілля та які зимові розваги полюбляли містяни того часу — які вистави відвідували, у що вбирались, де в центрі Києва каталися на ковзанах? Про все це можна буде дізнатися завдяки експозиції, яка представить не тільки святковий декор та атрибути, а ще ї унікальні персональні експонати — наприклад, особисті речі акторки Марії Заньковецької.

"В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні"

Протягом січня (п'ятниця, субота, неділя)

Національний художній музей України

"Наречена", Федір Кричевський

Виставка "В епіцентрі бурі. Сецесія в Україні" є частиною масштабного проєкту "В епіцентрі бурі. Модернізм в Україні 1900–1930-х років", що експонувався упродовж 2022–2024 років в музеях Європи — зокрема віденському Бельведері та мадридському музеї Тісена-Борнеміси. Тепер частину цих шедеврів може подивитися і в Києві — твори Олександра Мурашка, Федора і Василя Кричевських, Михайла Жука, Абрама Маневича, Всеволода Максимовича, Георгія Нарбута, Олекси Новаківського, Петра Холодного.

"Р.Е.П. Історія"

до 1 березня

Національний художній музей України

Фото:

Одна з найважливіших виставок цієї зими присвячена 20-річчю діяльності групи P.Е.П.— художнього об’єднання, що виникло в Києві на хвилі Помаранчевої революції 2004 року та працювало в галузі політичного мистецтва. Виставка представить історію діяльності групи, яка стосувалася мистецтва інсталяції, відео, перформативних практик. Також у НАМУ будуть представлені живописні твори, показані на першій виставці, що дала назву групі, — "Революційний експериментальний простір" у Центрі сучасного мистецтва при Києво-Могилянській академії у 2004 році.

Учасники групи Р.Е.П: Ксенія Гнилицька, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Володимир Кузнецов, Лада Наконечна, Леся Хоменко.

"Родовід, або Поховані імена"

до 25 січня

The Naked Room

Фото: The Naked Room

Галерея The Naked Room святкує шестиріччя виставкою Павла Макова — одного з головних сучасних художників України, який у 2022 році представляв Україну на Венеційській бієнале. "Роботи на виставці є частиною довготривалого циклу "Абракадабра", який Маков розвиває з 2018 року, а у 2025-му випустить у вигляді свого нового артбуку. В "Абракадабрі" Павло продовжує роздуми про місце і місто", — розповідають про проєкт кураторки Лізавета Герман та Марія Ланько.

Виставка представляє нові роботи 2020–2024 років, на яких "рослини та квіти височіють над хитким світом своїх творців, буквально, над фізичними руїнами цього світу".

"Прозорість"

до 26 січня

Національний музей декоративного мистецтва України

Фото: Національний музей декоративного мистецтва України

Виставка з поетичною назвою "Прозорість" представляє твори художнього скла, вітражного мистецтва, графіки та живопису. Авторками є три знані київські мисткині — Лариса Піша Оксана Стратійчук Олена Придувалова, а також видатний майстер художнього скла Іван Аполлонов (1933-2018). Лариса Піша представляє серію елегантних вітражів із флористичними мотивами, Оксана Стратійчук — витончених друкованих композицій із кольоровим зображеннями квітів і трав, Олена Придувалова — гуашевих листів різного формату, де є драматичні образи букетів, трав, дерев, урбаністичних пейзажів, а також і скляних посудин, що живуть у її майстерні.

"Катерина Білокур. Квіти на блакитному"

до кінця 2025 року

Національний музей Тараса Шевченка

"Квіти на блакитному тлі", Катерина Білокур

До 120-річчя з дня народження мисткині Катерини Білокур, яке Україна відзначатиме в 2025 році, в музеї Тараса Шевченка проходить унікальна виставка. В центрі експозиції — полотно "Квіти на блакитному тлі", яке художниця присвятила Музею. Білокур розпочала роботу над ним у 1942 році, коли її рідне село перебувало під німецькою окупацією.

Виставка "Катерина Білокур. Квіти на блакитному" розпочинає проєкт "Мисткині" Національного музею Тараса Шевченка, присвячений українським художницям. Команда музею надалі представлятиме мисткинь, які брали за основу сюжети й образи з поезії Шевченка чи прийшли в професію, надихнувшись його прикладом, і чиї твори є частиною колекції музею.

Популярне на VOGUE