Від чудових національних музеїв до ультрасучасних культурних просторів – Vogue UA вибрав 5 найцікавіших проектів, які запрацюють 2019 року.
The Humboldt Forum – це довгоочікуваний проект вартістю 675 мільйонів доларів, який може похвалитися тим, що "створює в центрі міста цілий новий культурний район". Його називають "німецьким еквівалентом" Британського музею, одного з головних і найбільших культурних просторів у світі. Нова будівля, яка буде у реконструйованому Берлінському міському палаці на Музейному острові, об'єднає етнологічний музей Берліна і Музей азіатського мистецтва.
Відомий французький архітектор Жан Нувель продовжує залишати свої сліди на художній сцені Аравійського півострова. Після відкриття його Лувру Абу-Дабі 2017 року, в Досі збираються відкрити Національний музей Катару. Комплекс розтягується навколо історичного палацу шейха Абдалли ібн Джасіма Аль Тані (сина засновника сучасного Катару), який був відновлений в межах проекту. У музеї будуть представлені роботи культурної спадщини країни, які розмістять у просторі площею понад 50 тис. кв. метрів. Його цікава форма зі зчепленими дисками, покритими бетоном пісочного кольору, натхненна формами кристалічних кластерів, відомих як "пустельні троянди".
810 мільйонів доларів виділили на реалізацію цього проекту. Великий єгипетський музей повинен стати альтернативою переповненого музею в центрі Каїра. Він розташований менш ніж в 5 кілометрах від пірамід Гізи і займає аж 130 000 квадратних метрів (для порівняння, Музей мистецтв Метрополітен становить близько 186 000 квадратних метрів). Терміни будівництва музею теж були досить великими – його фундамент був закладений ще 2002 року. Комплекс може вміщати 15 000 відвідувачів в день, які будуть входити в виставкові простори по "парадних сходах", хронологічній інкапсуляції давньоєгипетської історії, представленої 87 статуями і архітектурними елементами.
Британський архітектор Девід Чіпперфілд спроектував невисокий комплекс будівель на Шанхайській набережній, який з'єднує район Сюйхой з історичним Вайтанем. Китайський Центр Помпіду – це три головні галереї, розташовані на вершині центрального вестибюля з триповерховим атріумом. Однією з головних особливостей проекту є внутрішній двір – він містить вікна з переробленого скла, крізь які відкривається вид на річку Хуанпу. Головна ідея співпраці між Центром Помпіду і West Bund Group – зміцнення "культурних відносин між Францією та Китаєм".
Проект вартістю 550 мільйонів доларів, який вважається "найбільшим культурним стартапом Америки", нарешті відкриє свої двері цієї весни. Будівля з площею майже 20 000 квадратних метрів, має цікаву особливість. Протягом деякого часу висувні даху були особливістю дизайну спортивних стадіонів, але The Shed, мабуть, є першим культурним простором, в якому реалізована така техніка. Його рухлива "оболонка" може бути розкрита, щоб створити відкритий простір площею майже в 2000 квадратних метрів. У головній будівлі також буде простір для виступів і дві великі галереї.