Попереду тривалі святкові канікули. І це привід не тільки переглянути нові серіали або покататися на ковзанах, а й побачити найцікавіші виставки в місті. Ми зібрали ті, на які можна сходити всією родиною.
У музеї Ханенків
У 2021 році відзначається 550-річчя від дня народження німецького живописця й графіка Альбрехта Дюрера. Музей Ханенків приєднується до святкування й уперше експонує всі гравюри зі своєї колекції. На виставці представлено 11 творів майстра різних етапів його творчості, виготовлених у трьох техніках: гравюра на дереві, гравюра на міді й офорт. Як розповідає кураторка виставки, завідувачка відділу Олена, гравюри Дюрера вже за життя художника були дуже популярні, їх копіювали й підробляли, авторські дерев’яні дошки активно використовували до XIX століття включно. У 2021 році науковці музею разом з Бюро науково-технічної експертизи АРТ-ЛАБ дослідили твори, що підтвердило їхню справжність.
У Довженко-центрі з 12 січня
Україна подарувала світу один з найважливіших символів Різдва — "Щедрик" Миколи Леонтовича. Щедрівка стала супергітом в американській версії — "Carol of the Bells". Спеціально до різдвяних свят у Довженко-центрі відкривається мультимедійна виставка, що розповість, який шлях пройшов "Щедрик" від фольклорної пісні до відомого на весь світ різдвяного гімну. На виставці покажуть анімацію, звукові інсталяції, мініфільми про історію "Щедрика".
У Щербенко Арт Центрі
"Тихий годинник" — персональний проєкт ужгородської художниці Руслани Тремби. У ньому мисткиня досліджує виразні властивості скульптури й живопису, працюючи з невигадливими матеріалами: акрилом, лаком, пресованим папером, повстю. Досить стримана техніка художниці набуває символічного змісту та стає повноцінним способом оброблення спогадів.
В The Naked Room
Новий проєкт Петра Ряски — одного з найцікавіших українських художників, самобутнє мистецтво якого ґрунтується на традиціях закарпатської живописної школи, акціях радикальних західноукраїнських художників у 90-ті й особливому світовідчутті самого художника. І, як кажуть куратори, наступна серія розповіді про його стосунки із живописом і перформансом. На виставці можна побачити студентські роботи художника, які він дещо вдосконалив, почавши вкривати новими шарами фарби й наповнювати іншим змістом. Історія мистецтв знає багато прикладів, коли автори коригують власні твори — від банального "перевдягання" одного героя в іншого, до заміни деталей, важливих для символічного розуміння сюжету. Але в Ряски "корекція" не є класичним переробленням або переписуванням. Це радше гра і розмова із собою колишнім — з іронією та легкою ностальгією.
У Мистецькому Арсеналі
До 9 січня в Мистецькому Арсеналі працюватиме одна з найуспішніших виставок минулого року — "Футуромарення". Це масштабний і яскравий проєкт, присвячений мистецтву футуризму в Україні. Робота над проєктом тривала два роки. Виставка займає 4 тис. м2 Арсеналу. На ній представлено близько пів тисячі експонатів. Це і знакові, і маловідомі твори з 19 державних інститутів культури (музеїв, архівів, бібліотек, дослідницьких центрів) і восьми приватних колекцій, архівні документи, світлини, ігрові та хронікальні кінострічки.