RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

4 найкращі екранізації творів Джека Лондона

12 січня 2022

12 січня 1876 року народився Джек Лондон — культовий американський письменник, автор оповідань і журналіст XIX століття. Романи Лондона, зокрема «Поклик пращурів», «Біле Ікло» і «Мартін Іден», зробили його одним з найпопулярніших американських авторів в історії. З нагоди дня народження легендарного письменника vogue.ua розповідає про найкращі екранізації його творів.

«Біле Ікло», 1991
Итан Хоук в фильме «Белый клык», 1991Ітан Гоук у фільмі «Біле Ікло», 1991

«Біле Ікло» — американський пригодницький фільм 1991 року з Ітаном Гоуком у головній ролі. Сюжет стрічки ґрунтується на однойменному романі Джека Лондона 1906 року й розповідає історію дружби між молодим золотошукачем з Клондайку і вовком.

«Балада Бастера Скраґґса», 2018
Том Уэйтс в фильме «Баллада Бастера Скраггса», 2018Том Вейтс у фільмі «Балада Бастера Скраґґса», 2018

«Балада Бастера Скраґґса» — комедійний вестерн-антологія братів Коенів. Фільм складається із шести епізодів — не пов’язаних між собою сюжетів, об’єднаних загальною темою Дикого Заходу: «Балада Бастера Скраґґса», «Під Алгодонесом», «Талон на харчування», «Увесь Голд-каньйон», «Дівчина, яка злякалася», «Рештки». Історія стала своєрідною екранізацією оповідання Джека Лондона «Золотий каньйон» і присвячена самотньому шукачеві золота. Братам Коенам вдалося зберегти авантюристський дух творів Лондона, але вони екранізували новелу у своєму знаковому стилі: майже без діалогів і з пришелепкуватим лиходієм.

«Мартін Іден», 2019
Лука Маринелли в фильме «Мартин Иден», 2019Лука Марінеллі у фільмі «Мартін Іден», 2019

«Мартін Іден» — вільна адаптація однойменного роману 1909 року Джека Лондона. Режисер П’єтро Марчелло переніс події з Каліфорнії до Неаполя, але зберіг ім’я головного героя і суть історії. За сюжетом моряк Мартін Іден, що походить з нижчих верств суспільства, знайомиться з дівчиною із заможної сім’ї й закохується. Потрапивши під вплив вищого товариства, хлопець вирішує стати гідним своєї обраниці. Фільм брав участь у конкурсній програмі 76-го Венеційського кінофестивалю, а провідний актор Лука Марінеллі здобув Кубок Вольпі за найкращу чоловічу роль.

«Поклик пращурів», 2020
Харрисон Форд в фильме «Зов предков», 2020Гаррісон Форд у фільмі «Поклик пращурів», 2020

«Поклик пращурів» — американський пригодницький фільм за мотивами однойменного роману Джека Лондона 1903 року. Головні ролі у фільмі виконали Гаррісон Форд і Омар Сі. Події фільму відбуваються під час клондайкської золотої лихоманки 1890-х. У фільмі розповідається про собаку на прізвисько Бек, яку вкрали з дому в Каліфорнії й відрядили на Юкон. Там пес подружився зі старим Джоном Торнтоном і почав захопливу пригоду.

книги · кино ·

Ще в розділі Культура

Популярне