Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Олена Зеленська знялася для американського Vogue

26 липня 2022

Перша леді України Олена Зеленська дала велике інтерв’ю команді американського Vogue, яка на початку липня приїжджала до Києва. Нижче публікуємо частину цієї історії.

Немає сценарію, як першій леді діяти під час війни, тому Олена Зеленська нині пише його сама. Дружина президента України Володимира Зеленського, давня авторка комедійних сценаріїв, воліла лишатися за кадром, поки її чоловік — комедійний актор, який став політиком і чиє президентство ще може визначити долю вільного світу, — був у центрі уваги. Але відтоді, як 24 лютого Росія вдерлася в Україну, Зеленська раптово опинилася в епіцентрі трагедії. Коли я зустріла її того дощового дня в Києві, де кав’ярні були переповнені навіть під час сирен повітряної тривоги, її осяйне обличчя та зелено-карі очі, здавалося, випромінювали весь спектр станів та емоцій, які переживає Україна тепер: душевний біль, напади чорного гумору, спогади про безпечне щасливе минуле й засадничу гордість за власний народ.

«Це були найжахливіші місяці в моєму житті, як і в житті кожного українця, – сказала вона своєю рідною мовою через перекладача. — Відверто кажучи, я не думаю, що хтось розуміє, чого нам коштувало приборкати емоції». Співвітчизники-українці надихають її. «Ми нетерпляче чекаємо перемоги. Ми не сумніваємося, що переможемо. І ця віра допомагає нам боротися».

Я зустрілася із Зеленською в надрах президентського офісу, в місці, яке надійно охороняють. Я здолала довгий шлях, доки дісталася туди. Оскільки повітряний простір України закритий для рейсів цивільних літаків, до столиці я прибула нічним потягом з Польщі, землі, що стала свідком найжахливіших злочинів XX століття. Опинившись на території комплексу президентських будівель, я пройшла крізь кілька контрольно-пропускних пунктів і лабіринт затемнених та обкладених мішками з піском коридорів, які охороняють численні солдати. Реалії воєнного часу.

Володимир та Олена Зеленські

Із самого початку ця війна велася як на землі, так і в інформаційному просторі, де Зеленський – кмітливий, телегенічний, реалістичний, незмінно вдягнений у свої знамениті футболки кольору хакі, – вів її успішно. Нині, на новому вирішальному етапі, коли Україна бореться за міжнародну підтримку й надання ще більшої військової допомоги, вже не є другорядною чи декоративною і роль першої леді.

Повне інтерв’ю читайте тут

Text: Rachel Donadio

Photo: Annie Leibovitz

Stylist: Julie Pelipas

Style assistant: Anastasiia Popadianets, Maria Hitcher

Makeup: Svetlana Rymakova

Hair: Igor Lomov

Producer: Maryna Sandugey-Shyshkina

Line producer (fixer): Maryna Shulikina, Vlad Mykhnyuk, Kasia Krychowska

Ще в розділі NAME

Популярне