RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Театр онлайн: дивіться спектакль «Схід-Захід»

07 квітня 2020

Паризька опера, Метрополітен-опера, Лондонський симфонічний оркестр — уже котрий тиждень театри й культурні інституції в усьому світі працюють онлайн, транслюючи свої постанови абсолютно безплатно для всіх охочих. Роблять це й українські театри — на YouTube можна дивитися архівні постанови театру Франка й найкращі записи Національної опери. А 8 квітня у фейсбуці на сторінці театру «Актор» можна буде побачити одну з найпопулярніших українських вистав останніх років — «Схід-Захід».

Вистава народилася в межах соціального проєкту Class-act. Це ініціатива единбурзького театру «Треверс», яку вони запустили ще 1997 року. Режисери й драматурги театру працювали з підлітками, унаслідок діти написали кілька п’єс, які театр поставив. Ідея проєкту — дати можливість підліткам проявити себе, а також проговорити через творчість складні й проблемні питання. В Україні цю ініціативу втілила драматургиня Наталія Ворожбит (Наталія авторка сценарію фільму «Кіборги» й «Дике поле», спектаклі за її п’єсами йдуть у лондонському The Royal Court Theatre). Кілька місяців Наталія та її колеги працювали з дітьми із заходу й сходу України і в результаті з’явилося п’ять п’єс, які лягли в основу спектаклю «Схід-Захід».

«Схід-Захід» покажуть 8 квітня на фейсбук-сторінці театру «Актор». Перед спектаклем пройде онлайн-зустріч з акторами — через Zoom. Головні ролі у виставі грають Римма Зюбіна, Олеся Жураковська, Віталій Ажнов, Олена Олейникова. Режисерка вистави — Влада Білозеренко.

Коронавирус ·

Ще в розділі Театр

Популярне