
Героям слава: як українські паралімпійці захищають честь країни на ХІІІ зимовій Паралімпіаді
10 березня – вільний від змагань день на зимовій Паралімпіаді 2022 в Пекіні, та на сьогодні в нас уже 19 медалей – 6 золотих, 8 срібних і 5 бронзових. Як українська паралімпійська збірна виборює перемоги, читайте нижче.

На Паралімпіаду-2022 від України вирушили атлети тільки з двох видів спорту: парабіатлон і лижні перегони. Загалом мають виступити 20 українських спортсменів. На сьогодні параатлети вибороли 19 нагород: 6 золотих, 8 срібних, 5 бронзових. Тож Україна впевнено тримається в трійці медального заліку.
Національна збірна України стартувала в перший день Паралімпіади в Пекіні з першого місця – 7 медалей у біатлоні (спринт): 3 золоті, 3 срібні та 1 бронзова. Весь чоловічий подіум у спортсменів з порушеннями зору був українським:
- Віталій Лук’яненко (Харків) – золото;
- Олександр Казік (Вінниччина) – срібло;
- Дмитро Суярко (Чернігівська обл.) – бронза.
Золото вибороли:
- Григорій Вовчинський (Вінницька обл.);
- Оксана Шишкова (Харківська обл.).
Срібло взяли:
- Тарас Радь (Тернопільська обл.);
- Людмила Ляшенко (Харківська обл.).
Кожен із чемпіонів і призерів присвятив свою перемогу Україні, ЗСУ, тероборонам, усім людям, які захищають країну.
Другого змагального дня Україна була представлена лише в змаганнях з лижних перегонів, але медалей вони не принесли; найкращий результат – 10-е місце Тараса Радя.
7 березня, у третій день змагань, до попередніх медалей додалися «золото» з лижних перегонів (15 км довга дистанція, індивідуальні перегони вільним стилем, незрячі). Чемпіонами стали спортсменка з порушеннями зору Оксана Шишкова (Харківщина) та лідер-гайд Андрій Марченко (м.Києв).

8/03, у четвертий день змагань, українські параатлети вибороли 9 медалей у біатлоні – 2 золоті, 4 срібні, 3 бронзові:
- Ірина Буй – золота медаль (Вінницька обл.);
- Олександра Кононова – срібна медаль (Київська обл.);
- Людмила Ляшенко – бронзова медаль (Харківська обл.);
- Віталій Лук’яненко (Харківська обл.), лідер-гайд – Борис Бабар, Чернігівська обл., – золота медаль;
- Анатолій Ковалевський (м. Київ), лідер-гайд – Олександр Мукшин, Сумська обл., – срібна медаль;
- Дмитро Суярко (Чернігівська обл.), лідер-гайд – Олександр Ніконович, Київська обл., – бронзова медаль.
- Григорій Вовчинський (Вінницька обл.) – срібло;
- Оксана Шишкова (Харківська обл.), лідер-гайд – Андрій Марченко, м. Києв, – срібло.
- Тарас Радь (Тернопільська обл.) – бронза.

9/03, у день народження Шевченка, національна паралімпійська збірна команда України здобула дві медалі – срібну та бронзову. Срібло в лижних перегонах (спринт) виборола Оксана Шишкова з Харківщини з гайдом Андрієм Марченком (Сумська обл.); бронзу – Григорій Вовчинський (Вінниччина).
Ще в розділі SPORT
Популярне

Світ має знати: як виживають захисники Маріуполя просто зараз

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

10 документальних фільмів про історію та культуру України

«Я маю танцювати про це»: дівчина, що втратила батька в Ірпені, присвячує йому свій виступ на міжнародних змаганнях

The Rasmus переспівали пісню Stefania українського гурту Kalush Orchestra

10 фільмів про Другу світову війну, які висвітлюють події з різних сторін

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush orchestra на «Євробаченні – 2022»

Портрет нації: мами-українки на світлинах початку ХХ століття

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Історія червоної сукні Valentino

Етель Ліліан Войнич – авторка найдосконалішого перекладу «Заповіту» Шевченка

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому
Не слідуйте за модою
- відчувайте її
Дякуємо!
На вказану вами адресу було відправлено листа.
Підтвердіть, будь ласка, свою підписку.