До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Героям слава: як українські паралімпійці захищають честь країни на ХІІІ зимовій Паралімпіаді

10 березня – вільний від змагань день на зимовій Паралімпіаді 2022 в Пекіні, та на сьогодні в нас уже 19 медалей – 6 золотих, 8 срібних і 5 бронзових. Як українська паралімпійська збірна виборює перемоги, читайте нижче.

На Паралімпіаду-2022 від України вирушили атлети тільки з двох видів спорту: парабіатлон і лижні перегони. Загалом мають виступити 20 українських спортсменів. На сьогодні параатлети вибороли 19 нагород: 6 золотих, 8 срібних, 5 бронзових. Тож Україна впевнено тримається в трійці медального заліку.

Перший змагальний день

Національна збірна України стартувала в перший день Паралімпіади в Пекіні з першого місця – 7 медалей у біатлоні (спринт): 3 золоті, 3 срібні та 1 бронзова. Весь чоловічий подіум у спортсменів з порушеннями зору був українським:

• Віталій Лук’яненко (Харків) – золото;
  • Олександр Казік (Вінниччина) – срібло;
  • Дмитро Суярко (Чернігівська обл.) – бронза.

Золото вибороли:

• Григорій Вовчинський (Вінницька обл.);
  • ОксанаШишкова (Харківська обл.).

Срібло взяли:

• Тарас Радь (Тернопільська обл.);
  • Людмила Ляшенко (Харківська обл.).

Кожен із чемпіонів і призерів присвятив свою перемогу Україні, ЗСУ, тероборонам, усім людям, які захищають країну.

Другий змагальний день

Другого змагального дня Україна була представлена лише в змаганнях з лижних перегонів, але медалей вони не принесли; найкращий результат – 10-е місце Тараса Радя.

Третій змагальний день

7 березня, у третій день змагань, до попередніх медалей додалися "золото" з лижних перегонів (15 км довга дистанція, індивідуальні перегони вільним стилем, незрячі). Чемпіонами стали спортсменка з порушеннями зору Оксана Шишкова (Харківщина) та лідер-гайд Андрій Марченко (м.Києв).

Оксана Шишкова з гайдом
Четвертий змагальний день

8/03, у четвертий день змагань, українські параатлети вибороли 9 медалей у біатлоні – 2 золоті, 4 срібні, 3 бронзові:

• Ірина Буй – золота медаль (Вінницька обл.);
  • Олександра Кононова – срібна медаль (Київська обл.);
  • Людмила Ляшенко – бронзова медаль (Харківська обл.);
  • Віталій Лук’яненко (Харківська обл.), лідер-гайд – Борис Бабар, Чернігівська обл., – золота медаль;
  • Анатолій Ковалевський (м. Київ), лідер-гайд – Олександр Мукшин, Сумська обл., – срібна медаль;
  • Дмитро Суярко (Чернігівська обл.), лідер-гайд – Олександр Ніконович, Київська обл., – бронзова медаль.
  • Григорій Вовчинський (Вінницька обл.) – срібло;
  • Оксана Шишкова (Харківська обл.), лідер-гайд – Андрій Марченко, м. Києв, – срібло.
  • Тарас Радь (Тернопільська обл.) – бронза.
П’ятий змагальний день

9/03, у день народження Шевченка, національна паралімпійська збірна команда України здобула дві медалі – срібну та бронзову. Срібло в лижних перегонах (спринт) виборола Оксана Шишкова з Харківщини з гайдом Андрієм Марченком (Сумська обл.); бронзу – Григорій Вовчинський (Вінниччина).