VOGUE UA CONFERENCE 2021FASHION & BUSINESS 9/09
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Тадей Погачар: Що треба знати про переможця Тур де Франс 2020

21 вересня 2020

У неділю в Парижі закінчилися знамениті, найпрестижніші велоперегони світу Тур де Франс. Переможцем став 21-річний Тадей Погачар. Розповідаємо, що треба про нього знати.

Вік

Тадей Погачар міг би стати наймолодшим велоперегонником за всю історію Тур де Франс, але його в 1904 випередив 19-річний Анрі Корне. Перемога в найпрестижніших перегонах світу стала найкращим подарунком до 22-річчя спортсмена. Сьогодні, 21 вересня, йому виповнилося 22.

@letourdefrance
Шлях

Тадей — словенець, походить із села Кланець, що неподалік від Коменди. Кланець у перекладі зі словенської означає «схил». Це в певний спосіб пояснює любов Погочара до гірських етапів. У дитинстві, у початковій школі Тадей захоплювався футболом; велоспорт уподобав, наслідуючи старшого брата. Уперше він узяв участь у перегонах у 9 років.

Перші перегони Погачара у 2008Фото: L. Andrejaš

У 2016 він виграв чемпіонат Словенії з велоспорту. З 2019 року виступає за команду Світового туру UAE Team Emirates, учасники якої отримали 623 930 € призових. Погачар став першим словенським спортсменом, який виграв Тур де Франс.

Рекорди

Крім жовтої майки лідера, Погачар здобув також інші нагороди. Він дістав білу майку, яку вручають найкращим молодим перегонникам, і горохову майку — майку «Гірського короля». Це велика рідкість, коли спортсмен здобуває відразу три призові майки. Історія знає тільки один подібний приклад: у 1969 відразу три майки заробив бельгієць Едді Меркс.

На фото в інстаграмі Тадей Погачар позує в гороховій майці лідера гірського заїзду.

Кредо

У Тадея Погочара є вебсайт, де означено його кредо: «Ніколи не припиняти спроб і ніколи не здаватися».

Особисте життя

Тадей у стосунках з професійною велоперегонницею Уршкою Жигарт. Вона вивчає право і як професійна велоспортсменка працює з командою UCI Alé BTC Ljubljana.

Мерч

 Тадей Погочар має власну лінійку спортивного одягу, на якій є його особистий логотип.

 

спорт ·

Ще в розділі Спорт

Популярне