RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Перлини біля моря: що слухати на фестивалі Odessa Classics

01 червня 2019

З 1 до 9 червня в Одесі відбудеться п'ятий ювілейний фестиваль Odessa Classics. Серед хедлайнерів – найкращі музиканти з усіх усюд, лауреати «Греммі» і солісти Цюрихського, Бельгійського та інших оркестрів: скрипаль Даніель Гоуп, піаністи Сіпріано Кацаріс і П'єтро де Марія і Майкл Гуттман, один з головних фахівців з музики танго у світі. Арт-директор фестивалю і піаніст Олексій Ботвінов спеціально для Vogue.ua вибрав найкращі концерти фестивалю.
 

Сіпріано Кацаріс і оркестр Одеської опери

1 червня в Одеській опері

Фестиваль розпочнеться 1 червня в Одеській опері, одному з найкрасивіших оперних театрів Європи. «Зірка» вечора – французький піаніст Сіпріано Кацаріс, фахівець з музики Моцарта. Так, Кацаріс знаменитий тим, що виконав всі концерти Моцарта. Свою кар'єру він почав у 15 років у театрі на Єлисейських полях, з тих пір записав понад 40 дисків, а сьогодні є володарем важливого статусу «Артист ЮНЕСКО в ім'я миру». Разом з оркестром Одеської національної опери він виконає концерт для фортепіано з оркестром номер 21 Моцарта, і концерт для фортепіано Бетховена.

Цюрихський камерний оркестр і Даніель Гоуп

6 червня в Одеській національній опері

«Привезти до Одеси Цюрихський камерний оркестр завжди було моєю мрією», – розповідає Олексій Ботвінов, який більше десяти років є його запрошеним солістом. «Він входить у п'ятірку найкращих у світі, а з тих пір як його арт-директором став скрипаль Даніель Гоуп – мабуть, найкращий. У них бездоганне відчуття стилю і злагодженість, тому я впевнений, що можливість почути цих музикантів вживу – унікальний досвід. На концерті в Одесі вони виконають музику Вівальді, Моцарта, Баха – фактично, це найкраще виконання цих композиторів у світі, тому «планка» слухачів після концерту підніметься дуже високо». На сцену Одеської національної опери Цюрихський оркестр вийде з двома солістами – чотириразовим номінантом на премію «Греммі» і семиразовим володарем Echo Classics, скрипалем Даніелом Гоупом, і одним з найуспішніших українських піаністів, Олексієм Ботвіновим.

Робі Лакантош

2 червня в Одеській філармонії
 

Фолк-музика залишається однією з найактуальніших у світі, а Олексій Ботвінов вдруге запрошує на Odessa Classics одного з найзнаменитіших у світі ромських музикантів Робі Лакантоша, який 2018 року зібрав в Одесі переаншлаг. Робі Лакантош – представник знаменитої династії Лакатош – ромських музикантів, яких більше 150 років вважають найкращими скрипалями світу в жанрі популярної музики; газета Daily Telegraph називає його найшвидшим музикантом у світі.

Антоній Баришевський, Vindt Regards

5 червня в Одеському музеї західного і східного мистецтва
 

Поряд з основною програмою фестиваль Odessa Classics представляє паралельну: торік вона була присвячена авангардній академічній музиці і експериментальним проектам. А цього року під керівництвом знаменитої скрипальки Мирослави Катаровіч програма «Пилигриммы» представить, як каже Олексій Ботвінов, «мейнстрим» – найкращих молодих українських музикантів. «Це нове покоління: вони яскраві, реалізовані музиканти, які повністю відповідають європейським трендам – ​​а це, перш за все, мінімалізм», – говорить Олексій Ботвінов. До таких музикантів, наприклад, належить піаніст Антоній Баришевський – 30-річний соліст Національної філармонії України, лауреат міжнародних фестивалів, який встиг виступити з гастролями в Німеччині, Франції, Іспанії, Італії, Данії, Швейцарії, Ісландії та США. Його називають головним відкриттям українського піанізму в останні роки. В Одесі він виконає музику француза Олів'є Мессіана. «Двадцять поглядів на немовля Ісуса» – складний філософський твір, що багато в чому відображає теологічні пошуки Мессіана. Композитор створив його 1944 року, після перебування в таборі для військовополонених під час Другої світової війни. Олексій Ботвінов обіцяє, що Антоній Баришевський представить «глибоке і нестандартне бачення музики Мессіана».

музыканты · фестиваль ·

Ще в розділі Музика

Популярне