Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Як українці вдягалися 100 років тому: унікальне святкове вбрання

04 травня 2022

Традиційне українське вбрання – це наші коріння й багата культурна спадщина, які нині потребують особливої уваги. Нагадати українцям про традиції має на меті наснажливий фотопроєкт "Вільні", в якому п’ятеро героїв представляють унікальне вбрання кінця XIX – початку XX століття. Для проєкту команда зібрала традиційні святкові строї кінця XIX – початку XX століття, які збереглися до наших днів. Цей одяг вцілів, попри безліч нищівних подій: Першу світову війну, колективізацію, голодомори, Другу світову війну та радянську окупацію. Вбрання надали українські колекціонери.

Тетяна Бур’янова представляє традиційне святкове вбрання початку XX століття; Закарпатська область

Куратор і стилістка проєкту – Марія Квітка, художниця костюмів, відома роботою над художнім фільмом «Чорний ворон» та документальною стрічкою «Спадок». «Сьогодні ми всі неабияк хвилюємося, чи вдасться нам в умовах цієї жахливої повномасштабної війни росії проти України зберегти нашу спадщину, наші національні скарби, тому ми вирішили хоча б крихітну їх частинку увічнити в цьому проєкті», – пояснює задум Марія Квітка.

Вероніка Селега представляє традиційне святкове вбрання кінця XIX століття; Київська область 

Кожен з них демонструє, який вигляд мали наші предки в різних куточках України 100 років тому. Військовий медик і ветеран АТО Олександра Завальна, яка встигла взяти участь у проєкті перед тим, як вирушити до зони бойових дій, приміряла вбрання з Рівненщини.

Олександра Завальна представляє традиційне святкове вбрання початку XX століття; Рівненська область

Бандурист та учасник гурту ONUKA Євген Йовенко показав, який вигляд мав чоловічий стрій кінця XIX століття на Сумщині, телеведуча Роза Аль-Намрі продемонструвала святкове жіноче вбрання Вінниччини, засновниця ГО «Бібліотека майбутнього» Вероніка Селега – Київщини, засновниця тревел-спільноти Come with me Тетяна Бур’янова – Закарпаття, а акторка Альбіна Корж, яка знялася в першій в Україні екранізації коміксу «Максим Оса», приміряла святковий одяг з Полтавщини.  Фотограф проєкту – Дмитро Комісаренко, автор колажів – художник Данієль Скрипник. 

1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
6 / 6

Ще в розділі LIFE

Популярне