Секс і майбутнє: як технології змінюють особисте життя

12 жовтня 2017

Діджитал-ера поглинає весь час і здається, що люди тепер спілкуються частіше. З одного боку, так і є. З іншого - вони рідше займаються сексом (про це свідчать дані міжнародної академії сексуальних досліджень). Онлайн-залежність стає проблемою, та чом би не зробити її союзником?

Текст: Олександра Камінська

Робот-копія живої людини для сексу і обіймів у культовому серіалі “Чорне дзеркало”, роман з дівчиною-програмою в «оскарівському» фільмі Спайка Джонса “Вона”, роботи-”синтетики” з функціоналом 18+ в науково-фантастичному серіалі “Люди”. У всьому цьому вже немає нічого дивовижного: технології усе частіше переплітаються з сексом.

Ми майже не буваємо офлайн і реагуємо на повідомлення зі швидкістю звуку. Ми завжди на зв'язку, навіть у відпустці на другому кінці світу. Впіймати в мережі потрібну людину набагато простіше, аніж домовитися про зустріч. Вчені в сфері сексуального здоров'я переживають про перспективи такої комунікації. Вони подібні до феномену діджитал-амнезії, коли в більш ніж половині випадків люди схильні погуглити й забути, але не запам'ятовувати навіть елементарну інформацію.  Те ж саме й зі спілкуванням: субститут у вигляді онлайн-переписки і «лайків» у соцмережах перемагає реальний контакт. Як мінімум через те, що на нього не потрібно витрачати час, сили й енергію, а заразом – витягати себе з мушлі інтроверсії, в якій сьогодні модно сповідатися (онлайн, звичайно). Життя в онлайні стало повноцінною частиною реальності й компенсує відчуття самотності. 

Секс по телефону став чимось на кшталт листів від руки й засушених бутонів у книгах. По часах, коли за телефонні секс-забави можна було отримати космічий рахунок (надрукований на папері й надісланий поштою в конверті з маркою), тепер можна тільки ностальгувати. Зате з'явилися платні онлайн-чати з webcam-моделями, діями яких можна управляти дистанційно. Моделі мають розкішний вигляд, облаштовують в кадрі знімальні сцени, не шкодуючи сил й засобів на декорації та драматургію. Глядач може не тільки командувати діями порнозірки, але й приносити їй задоволення за допомогою девайсів, керованих додатками.

Епоха класичних порно-фільмів відійшла в забуття, а з нею, схоже, скоро закінчиться й ера звичайного відео для дорослих. Замість них Pornhub розміщує преміум-контент: 360° відео, де можна в деталях розглянути локацію (та інші подробиці), ролики для Playstation, в яких з героями можна грати в дорослі ігри, та фільми, що дають ілюзію присутності на знімальному майданчику. Це ще не все. Творці іграшок для дорослих придумали Vstroker для чоловіків. Він працює в парі з мастурбатором - спеціальним пристроєм, що імітує тиск й ковзання. Вбудовані датчики реєструють швидкість, тиск, глибину й ритм рухів користувача - й передають дані на USB-порт комп'ютера. А вже в комп'ютері вони синхронізуються з відео так, що модель в ньому починає рухатися в ритмі, заданому користувачем. Повний ефект занурення в реальність - й ніяких побічних ефектів в вигляді стогонів, криків, запаху поту, зім'ятих простирадл - все технологічно, стерильно, на умовах анонімності.

Перш ніж зробити висновок, що подібні розваги вбивають здорові інстинкти, треба ознайомитися з результатами досліджень. А вони показують, що 20 хвилин перегляду порно онлайн два рази в тиждень викликають стійке бажання й навіть потребу займатися сексом - в реальному житті. І якщо вже існує порно навіть для людей з вадами зору, то іншим стимулювати лібідо просто показано - тим більше, що існують докази: чим частіше люди займаються сексом, тим легше вони справляються зі стресом.

Світ змінюється, й припущення про те, яким буде сексуальне життя в новій цифровій реальності, виникають одне за іншим: «до 2033 року з'являться робо-копії знаменитостей другого ешелону для різних утіх»; «До 2045 року одна з десяти осіб матиме за плечима сексуальний досвід з роботом-гуманоїдом», «до 2025 року можна буде робити супер-реалістичні 3D-копії геніталій свого партнера, що здатні відгукуватися на дотики», «в 2027 спеціальні стимулятори допоможуть доводити до оргазму безконтактно, через імпульси в мозок», «до 2028 понад чверть людей будуть активно використовувати секс з фізичними відчуттями на відстані».

Власне, секс на відстані – реальність сьогодення. Спеціально для тих, хто не розлучається зі смартфонами (тобто майже для всіх) один за іншим вигадують додатки для сексу й секс-іграшки з діджитал-акцентами. Додатки на кшталт MysteryVibe або We-Vibe дозволяють управляти однойменними вібраторами на відстані (більше того, ніжний на дотик, футуристичний прилад без телефону й application запустити неможливо). Вони допомагають не просто оживити секс, але й підтримувати почуття пари на відстані. І це неоціненно для сучасних людей, які не сидять на місці, а хаотично переміщаються по світу. Їм немає потреби шукати гострі відчуття (й партнера на одну ніч в Tinder, Grinder або Pure): MysteryVibe й його «однокласники» We-Vibe, Kiiro Pearl, Onyx, Vibiase дозволяють провести час з коханою людиною, зняти сексуальну напругу, довести партнера до оргазму - нехай навіть він знаходиться за тисячі кілометрів.

Один за одним з'являються пристрої, що імітують дотик. Романтичні японські подушки Hugvie оснащені віброприладами, передають серцебиття співрозмовника на відстані (бере участь додаток для смартфона). Міні-гаджет для пари Kissenger допомагає телепортувати поцілунки (поки без мови). Костюм віртуальної реальності Teslasuit дає відчуття присутності, обіймів й дотиків: він оснащений датчиками й пристроями, що дозволяють стимулювати м'язи, передавати вібрацію й мікроелектричні імпульси.

Jacqueline Jing Lin

Секс-чатам, месенджерам й Skype користувачі більше не довіряють свої оголені відео: при бажанні їх легко перехопити. Але потішно, що в світі, де бурхливе сексуальне життя вважається показником здоров'я й благополуччя, люди більше переживають не про те, що їхні фотографії стануть надбанням сторонніх, а про те, що на цих фото вони виглядають не так ідеально, як після обробки фільтрами VSCO й Instagram.

Зате онлайн 3D секс-ігри на зразок 3DX Chat й Red Lights Center, в яких можна створювати персонажа й керувати ним, вибудовуючи навколо нього віртуальний світ, все частіше дозволяють підключати до гри реальні секс-іграшки. Це означає, що можна не просто познайомитися з мультяшним персонажем (яким керує реальна жива людина), але й зайнятися з ним сексом, тільки еротичні відчуття будуть справжніми, а вогника до процесу додадуть непередбачувані дії партнера.

Майбутнє ближче, чим це могло б здатися. Так, компанія Abyss Creations запустила виробництво ляльок-партнерів RealDoll, неймовірно достовірних на вигляд й на дотик. Вони вміють розпізнавати обличчя, реагувати на дотик й управляються за допомогою програми на смартфоні. Ціна коливається в районі десяти тисяч доларів. Втім, людиноподібні леді й джентльмени - не завжди символ високих доходів. Вони продаються й на aliexpress, де власники навіть залишають свої відгуки (щоправда, досить скупі - мабуть, їм достатньо того, що агрегат просто працює). TV-канали знімають шоу про тих, хто пов'язав своє майбутнє з секс-лялькою й всерйоз представляє її досконалою другою половиною, з якою неможливо посваритися або годі й шукати спільну мову. До речі, говорять роботи, здатні підтримати дискусію, вже створені - просто не надійшли в масовий продаж.

Читайте також: 

Дітям не іграшка: найгарніші вібратори 2017 року

20 мобільних додатків для кохання і сексу

секс ·

Ще в розділі Lifestyle

Популярне