Королева говорить: як змінювалося різдвяне звернення Єлизавети ІІ

25 грудня 2017

Кожен рік 25 грудня мільйони людей по всьому Сполученому Королівству збираються біля своїх телевізорів, щоб подивитися трансляцію Різдвяної промови королеви (формально відому як «Милостива мова Її Величності»). Мовлення ведеться з вітальні в Букінгемському палаці всього кілька хвилин. За цей час вона говорить про себе, свою родину і державу, може прочитати уривок з Біблії або вірш. Все це королева пов'язує разом однією темою, яка відображає попередній рік і провіщає наступний.Королева Елизавета II

У цьому році вона вимовила свою 65-у промову, приділивши особливу увагу важливості сімейних традицій, а також розповіла про те, наскільки високо цінує свого чоловіка принца Філіпа. До речі, в цьому році вони відсвяткували 70-ту річницю весілля. Vogue.ua згадує головні моменти королівських трансляцій з часів першого звернення Її Величності в Сандрінгемі до її виступу 2016 року у Букінгемському палаці.

1952
Королева Елизавета II делает свое первое рождественское обращение из Сандрингема в 1952 году

1952 рік став першим Різдвом Єлизавети II у ролі королеви. Вона сказала свою першу промову по радіо, сидячи на стільці і за столом свого покійного батька короля Георга VI. У той час промова транслювалася з Сандрінгему, пізніше вона перейшла в Букінгемський палац.

«Кожне Різдво, в цей час, мій улюблений батько звертався до своїх людей у всіх частинах світу. Сьогодні це роблю я, мій народ, - почала вона. - Мій батько і мій дід працювали все життя, щоб об'єднувати наших людей і підтримувати ідеали, які були дуже близькі їхнім серцям. Я буду прагнути продовжувати їхню роботу».

Свій виступ королева закінчила проханням про молитву - не за країну, а за себе, в день її майбутньої коронації у червні. «Я хочу попросити вас усіх, яка би не була ваша релігія, молитися за мене в той день - молитися про те, щоб Бог дав мені мудрість та силу для виконання урочистих обіцянок, які я дам, про те, щоб я змогла вірно служити йому і вам, все своє життя».

1957
Первое телевизионное обращение королевы в 1957 году

До 1957 року мова королеви проводилася тільки в аудіоформаті, як по радіо, так і по телебаченню. Але завдяки BBC, і, можливо, просунутому «реформатору» лорду Олтрінхему, 1957 став першим роком, коли вона транслювала своє звернення по телебаченню. Річард Веббер, глава позастудійних передач в той час, написав в The Guardian: «Ми запитали Палац, чи не хоче королева подумати про те, щоб прочитати повідомлення в прямому ефірі по телебаченню. Вона була молодим монархом, які прагнуть увійти в дух нової ери, і схвалила цю ідею ». У те Різдво, о 15:00, люди змогли побачити Королеву всередині її будинку. Цю подію часто називають одним з найважливіших шляхів, яким королева Єлизавета модернізувала монархію.

1980

Нове десятиліття принесло новий глядацький рекорд: понад 28 мільйонів людей  подивилися різдвяну трансляцію Її Високості в 1980 році, яка була присвячена 80-річчю матері королеви.

1992

Після розлучення трьох з чотирьох її дітей і жахливої пожежі, яка знищила більшу частину Віндзорського замку, королева назвала 1992 її «annus horribilis» (в перекладі з латинської «жахливий рік»). Вона розповіла про свої проблеми в різдвяному мовленні 1992 року: «Як і багато інших сімей, ми пережили важкі дні в цьому році. Молитви, розуміння і співчуття, дані нам багатьма з вас, надали нам велику підтримку».

Проте, в той рік більшість людей вже знали, що збирається сказати Її Високість - британський таблоїд The Sun опублікував її звернення на два дні раніше. Королева подала в суд на видання і отримала 200 000 фунтів збитків (які вона відразу ж пожертвувала на благодійність).

Королева Елизавета II, 1992 год
1997

1997-й був роком смерті принцеси Діани. У зв'язку з цією трагічною подією королеву звинуватили у погайній поведінці (багато людей вважало, що вона повинна була повернутися в Лондон, відразу як дізналася цю новину, а не залишитися в Балморалі). Її емоційна мова повинна була розвіяти це сприйняття. «Ми всі були шоковані і засмучені смертю Діани. Тисячі з вас висловили своє горе. Це стало втіхою для всіх її близьких», - сказала королева, коли на екрані з'явилися знімки квітів, залишених перед Букінгемським і Кенсінгтонським палацами. 9 хвилин і 50 секунд - це було найдовше різдвяне послання британського монарха. Також воно стало першим, яке було опубліковано в Інтернеті.

2016

Торішня різдвяне послання було присвячене британським олімпійцям і досягненням британців, які вони роблять кожен день. Але справжньою віхою в цій промові був не сам текст, а технологія: це був перший виступ, який транслювався у 3D.

Читайте також:

Мюзикл про принцесу Діану покажуть в 2018 році

Королевская семья · Елизавета Вторая ·

Ще в розділі Lifestyle

Популярне