Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Як вибрати робота-пилососа: секрети і лайфгаки

26 листопада 2020

Пандемія змусила нас переглянути пріоритети, а справжнім місцем сили тепер для нас став дім. Саме тому «розумні» гаджети для дому — очисники та зволожувачі повітря, смартколонки та роботи-пилососи, що покликані зробити наше житло екологічнішим і комфортнішим, — серед найпопулярніших запитів у Google. За статистикою, у 2020 році продаж роботів-пилососів в Україні зріс удвічі — відтоді як карантин змусив багатьох з нас відмовитися від помічників у господарстві на користь техніки. У партнерстві з брендом ECOVACS розповідаємо, чому робот-пилосос потрібен нам усім і як вибрати його, відповідно до особливостей дому та потреб сім’ї.

Навіщо потрібен робот-пилосос

Інновації мають полегшувати людині життя, робити його комфортнішим і цікавішим — не потрібно бути Ілоном Маском, щоб розуміти цю істину. Робот-пилосос — не просто побутова техніка, а в якомусь сенсі філософія життя, яку ось уже 20 років просуває кампанія Deebot. Прибирання — це нескінченна рутина, так нехай її візьме на себе спеціально створений для цього девайс, а ви тим часом дбатимете про те, що по-справжньому любите — роботу, сім’ю, спорт, хобі або читання улюблених книг. Штучний інтелект, можливість побудови інтерактивних карт приміщення, технологія Smart MOVE, що імітує рух людини під час прибирання: у роботах-пилососах є все потрібне, щоб якісно замінити вас на цьому відповідальному посту порядкування — і робити це щодня, а не раз на тиждень під час генерального прибирання.

Якого робота-пилососа вибрати, якщо площа вашої квартири до 120 кв. м

У цьому разі вам підійде помічник DEEBOT OZMO 900. По-перше, він обладнаний приголомшливою функцією сканування простору Smart NAVI, яка допомагає роботу будувати й запам’ятовувати інтерактивну карту приміщення. Завдяки цьому під час прибирання він прокладає найоптимальніший маршрут і «знає», де прибрав, а де ще ні. По-друге, після завершення прибирання або коли розрядиться, робот сам знайде свій «дім» — зарядну станцію, — поїде туди, самостійно зарядиться, а потім почне прибирати саме з того місця, де зупинився. По-третє, цій моделі властива технологія вологого прибирання OZMO: вона дає змогу роботу пилососити й мити підлогу водночас, а інтенсивність вологого прибирання ви зможете регулювати самостійно, зменшуючи або збільшуючи подавання води.

Найприємніше тут те, що керувати домашнім «помічником» можна зі смартфона, перебуваючи на роботі, прогулянці або в гостях: наприклад, коригувати пересування робота «в прямому ефірі», визначаючи йому зони для прибирання або будуючи віртуальні межі, за які він не заїздитиме. Одного заряду батареї вистачає приблизно на 120 квадратних метрів, а у вашому застосунку зображуватиметься інформація про кожну прибрану кімнату. До того ж можна окреслити йому графік прибирання — і робот неухильно його дотримуватиме, прибираючи, наприклад, щопонеділка, щосереди чи щоп’ятниці з 12.00 до 13.00. Цей розумний механізм візьме на себе всі турботи про чистоту вашого дому — не дивно, що господарі, які встигли стати власниками таких роботів-помічників, відгукуються про них буквально з ніжністю в голосі.

Роботи-пилососи для приватних будинків і великих квартир

Якщо ви живете в приватному будинку або великій квартирі, варто задуматися про просунутішого робота-пилососа. У цьому разі підійде DEEBOT OZMO 950, зроблений спеціально для прибирання великих площ. Функція побудови інтерактивних карт простору в цій моделі оновлена: робот може створювати багаторівневі карти дому й почне прибирати після того, як визначиться, на якому саме поверсі перебуває.

Також робот використовує розумні датчики для визначення типу покриття й у разі переходу на килим автоматично збільшує потужність. Під час вологого прибирання DEEBOT OZMO 950 акуратно обходить килимові покриття, щоб не намочити їх. У застосунку ви можете не тільки регулювати інтенсивність прибирання в різних приміщеннях, а й визначити черговість: наприклад, якщо ви знаєте, що скоро приїдете додому й плануєте готувати вечерю, можна «попросити» робота-пилососа прибрати спершу на кухні, а вже потім перейти до інших приміщень.

Робот-пилосос зі штучним інтелектом

Одна з найцікавіших і найпросунутіших моделей пилососів — DEEBOT OZMO T8 AIVI, який обладнаний штучним інтелектом. Що це означає на практиці? Завдяки штучному інтелектові та унікальному лазеру ваш робот не просто обходить перешкоди, як інші пилососи, а розуміє, що саме міститься перед ним: не «якийсь предмет», а, наприклад, «капці». Це означає, що вам не потрібно готувати приміщення до прибирання, приймати з підлоги капці або дроти — робот-пилосос сам акуратно об’їде їх, а паралельно надішле вам у застосунок повідомлення про те, що «знайдено капці, шкарпетки або дитячі іграшки».

Крім того, базу даних предметів постійно оновлюють, тому робот «вчиться» і розпізнає нові предмети та їхні варіації. Завдяки цій же вбудованій камері ви зможете стежити за прибиранням дому в режимі реального часу, спрямовувати робота в певне місце, щоб побачити, що там відбувається, а за допомогою динаміка на пилососі й мікрофона в телефоні «розмовляти» з роботом або дати знак домашнім улюбленцям, якщо в цьому є потреба. DEEBOT OZMO T8 AIVI — найвисокотехнологічніший робот з усіх наявних на ринку: його можна також доповнити станцією автовивантаження сміття, а отже вам не доведеться прибирати контейнер самостійно. Після кожного прибирання робот вивантажуватиме сміття в станцію, а станція здуватиме пил з робота й надсилатиме на смартфон повідомлення про заповнення мішка. Ось такий розумний гаджет.

Є ще одна важлива річ, яку варто знати про роботів-пилососів DEEBOT. Всі вони обладнані HEPA-фільтром, який очищає повітря від пилу й алергенів — в умовах пандемії це архіважливо. Головне завдання високоефективних фільтрів — усувати з повітря дрібнодисперсні частинки. Завдяки цьому, по суті, роботи-пилососи можуть одночасно виконувати функції очищувача-повітря під час прибирання, захищаючи наші будинки не тільки від пилу, бруду й шерсті тварин, але й від мікробів.

Ще в розділі LIFE

Популярне