VOGUE UA CONFERENCE 2019FASHION & BUSINESS 7 листопада
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Як правильно загадувати бажання на Новий рік

31 грудня 2018

Напередодні прийдешнього року всі чекають чудес і змін на краще. Попереду 52 понеділка, 365 днів, щоб почати життя "з чистого аркуша". Про те, як правильно загадувати бажання, мріяти, щоб мрії збулися, і зробити майбутній рік по-справжньому особливим  розповідає коуч, нейропсихолог, психотерапевт, Світлана Митрофанова.​

Для початку треба згадати грудень 2017, попередній рік, коли ми так само мріяли про рік, що вже минає. Скільки із загаданих опівночі бажань здійснилися? Якщо більше 80%, то далі можна не читати. З постановкою цілей і завдань і так все добре. Треба сказати, що навіть 50% реалізованих бажань – відмінний результат, в тому числі для тих, хто усвідомлено ставиться до цього питання. Чому здійснюється менше половини поставлених цілей і загаданих бажань? Причин може бути безліч. Розглянемо найпоширеніші з них.

Причина перша: щоб з'явилося щось нове, потрібно позбутися чогось старого». Це стосується не тільки накопиченого мотлоху, але й дисфункційних стосунків, зобов'язань, що обтяжують, а також обіцянок, даних колись самим собі. Минуле – старі нереалізовані бажання, неактуальні сьогодні мрії, набуті в минулому погані звички, – все це обтяжує і віддаляє від заповітних нових можливостей.

Причина друга: бажання так і не стали цілями з покроковим планом дій. Між бажанням і метою є істотна різниця, хоча на перший погляд можна навіть не помітити, чим саме різняться ці поняття. Вікіпедія каже: «Бажання або жадання – середній ступінь волі між простим органічним хотінням, з одного боку, і обдуманим рішенням або вибором – з іншого. Мета – суб'єктивний образ кінцевого результату, план, який регулює хід діяльності». Між мрією і метою – величезна прірва, але все ж багато хто плутає ці поняття. Називають мету мрією, а мрію – звеличують до мети. Мрію не обов'язково прагнути втілити в життя, тоді як основне завдання мети – стати здійсненною. «У Бога нема інших рук, крім наших власних», – про це варто пам'ятати.

Причина третя: «Під лежачий камінь вода не тече». Статистика каже, що тільки 8% людей виконують те, що запланували в новорічну ніч. Більшості цього зробити не вдається. Я знаю деяких жінок, які наклеїли красиві картинки бажаних образів, символів досягнень, і сидять на дивані та «медитують на карту мрії». Тут не треба бути аналітиком, щоб оцінити відсоток реалізації задуманого: він прагне до нуля. Інша справа, коли людина починає докладати зусилля, рухатися до цілей, слідувати плану, коригувати його за необхідності, а також знаходити кошти, сили і час на їх втілення.

Причина четверта: нестача сил та енергії. На цей пункт нарікають дуже багато людей, якщо не всі. Адже ми живемо у світі, в якому всім і завжди потрібна енергія. Постійний занепад сил, сонливість, складнощі з концентрацією та апатія – це привід звернутися до лікаря, щоб обстежитися і виключити проблеми зі здоров'ям. Не варто допускати тривалого недосипання, підвищених фізичних навантажень, незбалансованого харчування і частих стресів. Важливо дотримуватися питного режиму і частіше збагачувати організм киснем, головним джерелом енергії. Якщо одягатися відповідно до погоди, можна отримати справжнє задоволення від піших прогулянок.

У своїх спостереженнях я сформулювала кілька психологічних причин, чому втрачається енергія. Перша – незавершені справи. Мозок – немов комп'ютер, у якого відкрито занадто багато програм; він «зависає» та «гальмує». Так і у людини: багатозадачність виснажує. Тому не варто брати на себе занадто багато. Досить планувати не більше трьох, чотирьох важливих і значимих завдань на кожен день, причому робити це заздалегідь. А в щоденному плануванні є сенс залишати тридцять відсотків часу на форс-мажор. Цей час можна також використовувати для відпочинку, медитації або відновлення сил.

Ще одна причина втрати енергії – спосіб мислення. І тут буває корисно проаналізувати, які думки домінують. Невдоволення, образа, розчарування, злість – люди стають тим, про що думають більшу частину часу. Той, хто по-справжньому усвідомлює силу думки, ніколи не буде мислити негативно. Змінюючи свої думки, можна почати поводитись по-іншому і отримати нові, несподівані результати.

Коли перешкоди виключені, цілі визначені, можна впевнено починати. І не сумніватися: попереду – нове майбутнє. Чарівний 2019 рік починається вже прямо зараз. І перше чудо нового року – це план, який допоможе створити якісні зміни в житті. Наполеон Гілл, автор світового бестселера «Думай і багатій», написав: «Кожен добре побудований будинок починається з плану». На шляху будівництва життя, наповненого змістом, нема коротких шляхів. Це поступовий процес. На нього потрібен час, реальні зусилля і бажання зробити більше, ніж вже зроблено.

Щоб досягти більш значущих змін на краще, треба визначити пріоритети. Допомагає проста вправа: треба письмово відповісти на три питання.

  1. Що для вас означає поняття «щасливе життя»?
  2. Чим ви пишаєтеся понад усе в житті?
  3. Які заняття приносять вам найбільше задоволення? Які емоції і стани бувають у вас, коли ви займаєтеся цими справами?

Коли пріоритети зрозумілі, необхідно поставити цілі. Досвід показує, що людина по-справжньому щаслива лише тоді, коли вона максимально задоволена в кожному аспекті свого життя. Тому варто перерахувати важливі напрямки, сфери життя і записати від однієї до трьох цілей у кожен розділ. Великі завдання – розділити на окремі етапи і складові. Окремі підзадачі можна розділити по місяцях і записати в щоденник на 2019 рік. Всього 10% часу, витраченого на планування до початку роботи, економить 90% часу для вирішення поставлених завдань. Тому треба письмово продумати, що і коли необхідно зробити по місяцях, щоби задумане вдалося. Обов'язкові в плані час відпусток, дні народження близьких людей, значущі заходи.

Якщо ставити цілі, можна досягти значних, вимірюваних результатів. Отже, прописуємо цілі на наступний рік – максимально конкретно, по місяцях. Цілі мають бути досяжними, реальними, екологічними і не залежати від зовнішніх факторів або сторонніх людей. Це те, за що несе 100% відповідальність той, хто їх ставить. Всі стикаються з необхідністю приймати непрості рішення, за які доведеться відповідати. І як ухвалення рішень надає сили, так відсутність рішень – паралізує. Тому виклики треба приймати. Прямо зараз можна вирішити додати щастя до життя – і поступово, день за днем, досягати кращого з доступного.

Є тисячі людей, які зробили зі свого життя неймовірну казкову історію завдяки рішенню одного разу змінитися. І так може кожен. І ви теж можете.

Читайте також: 

Мікаела Демарія: "Дівчата повинні цінувати себе і не боятися йти за мрією"

Новый Год · Новый год 2018 ·

Ще в розділі Lifestyle

Популярне