RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Крамниця скарбів: який вигляд має студія бренду Jardin Exotique

19 липня 2020

Дизайнерка Ліда Арфуш — завзята колекціонерка антикваріату. Тому студія її бренду Jardin Exotique як крамниця скарбів: тут і настінний буддійський живопис, і текстиль з дореволюційною вишивкою, і колекція вінтажних кімоно. Vogue.ua зазирнув до студії й розглянув деталі.

Ліда Арфуш у шовковому кімоно Jardin Exotique

 «Збирати колекцію антикваріату я почала у 2000-х, ця моя любов з’явилася завдяки Сінному ринку, — розповідає Ліда Арфуш. — Щовихідного проводила там — глечики, скатертини, меблі — я скуповувала майже все. Потім, коли вперше потрапила на блошиний ринок Marche aux Puces у Парижі — купила килим і, здається, шахи, не пам’ятаю, як забрала, але точно зрозуміла, що любов до вінтажу в мене назавжди, вона в мене в крові». Докладніше про колекцію антикваріату Ліди й Валіда Арфушів можна прочитати в нашому великому інтерв’ю.

Вінтажне дерев’яне дзеркало з різьбленням і керамічний таджин з Марокко

У 2018 році Ліда заснувала бренд Jardin Exotique. Перша колекція була натхнена Сходом, друга, у 2019-му році, — Україною, а саме святом Купала. Код бренду криється в делікатному поєднанні сучасного силуету з історичними принтами й фасонами. Цю ідею віддзеркалює й студія бренду, яку з любов’ю оформила дизайнерка. Найдавніша річ у студії — дореволюційна вишиванка. Арфуш купила її в Києві на суботньому зльоті антикварників у Міжнародному виставковому центрі на Лівобережній. Вона молочно-білого кольору з елементами мережива ришельє на рукавах, зроблена з конопляної тканини. «Ця тканина дуже приємна, з холодливим ефектом, набагато м’якша за льон. Зберігаю її в студії на манекені як артефакт».

Колекція індійських тканин, привезених з острова Балі

Ну а найцінніше в студії — це настінний живопис. На одній зі стін написана Зелена Тара — жіноче втілення Будди, богиня дії й активності, вона захищає й допомагає дуже швидко кожному, хто її просить про це. «Її права нога торкається квітки лотоса, це символізує її готовність миттєво прийти на допомогу. Ліва нога зігнута — і перебуває в стані спокою. Права рука складена біля коліна в жесті подання, а ліва біля грудей — у жесті захисту. Цю роботу кілька місяців малювала художниця Ксенія Флоріна, яка пройшла ініціацію в майстрів у Непалі й отримала дозвіл робити малюнки божеств», — зізнається Арфуш.

Настінний живопис — «Зелена Тара». Керамічний куманець Nadiia x Masha Reva. Керамічні банки, розмальовані трипільськими символами, — частина проєкту Ліди Арфуш «Пластикова спадщина», що перебуває на етапі розроблення

Інтер’єр студії — знахідки й імпровізація Ліди, яка привозить скарби з різних куточків планети. «Коли я купую картини, килими, меблі, точно не знаю, де це розміститься, і тільки після, коли бачу простір, інтуїтивно відчуваю, де річ на своєму місці. У студії є меблі, які ми виробляємо під брендом Jardin Exotique — це, наприклад, диван з оббивкою нашого знакового принту «Коханці». Є тканий килим художниці Оксани Левчені з покемонами, колекція вінтажних кімоно, багато меблів, привезених з острова Балі. Все, як і наш бренд, являє собою мікс автентичності із сучасністю».

Рушник «З новим роком, Васю», що репрезентує стиль українського наїву і сільського стьобу, куплений на зльоті антикварників у Києві

Пандемія і карантин внесли свої корективи. У принципі можна було б поповнювати колекцію, сидячи на сайтах антикваріату, але дизайнерка вирішила цього не робити. «Під час карантину я навмисне нічого не купувала, навпаки, вирішила знайти місце, де зможу все, що нагромадила, продавати — у мене велика колекція антикварних предметів з Марокко, Індонезії, Франції, Італії, України — все може знайти нових господарів, стати в пригоді дизайнерам інтер’єру».

Дерев’яна різьблена, розписана шафа — знайдена в містечку Убуд на острові Балі

Основа Jardin Exotique — інтерпретація культур різних народів світу. Є в студії два особливо рідкісні артефакти українського походження — малюнки художника Жоржа Вахевича, він народився в Одесі, а закінчив кар’єру й життя в Парижі. Його роботи Ліда знайшла на антикварному ринку в Больє-сюр-Мер, містечку на Лазурному узбережжі. Він малював і створював костюми для багатьох європейських опер, на малюнках у студії Jardin Exotique — костюми для оперети «Королева чардашу» Імре Кальмана, постанови для паризької опери Гарньє.

Роботи, які куплено на антикварному ринку в Ніцці, — малюнок, колекція ключів, світлина

У студії багато не тільки живопису, а й книг, одна з Лідиних найулюбленіших називається Jardin («Сад»). «Я купила її на виставці в паризькому Гран-Пале у 2017 році, відразу після того, як придумала свій бренд і назву Jardin Exotique, — згадує дизайнерка. — Ця книга розширила моє сприйняття саду — садом може бути все що завгодно: і величезний парк Версаля, і навіть просто вирощений вдома помідор з базиліком — це теж сад».

Студия Jardin Exotique Лиды Арфуш фото фото
Студия Jardin Exotique Лиды Арфуш фото фото
Студия Jardin Exotique Лиды Арфуш фото фото
Студия Jardin Exotique Лиды Арфуш фото фото
Студия Jardin Exotique Лиды Арфуш фото фото
Студия Jardin Exotique Лиды Арфуш фото фото
Студия Jardin Exotique Лиды Арфуш фото фото
Студия Jardin Exotique Лиды Арфуш фото фото

винтаж · Интерьер ·

Ще в розділі Lifestyle

Популярне