Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Це офіційно: затверджено маршрут для "русского военного корабля"

25 березня 2022

"Русский военный корабль, иди на*уй", – фразу, що стала символом спротиву у війні проти російських загарбників, тепер можна цілком легітимно використовувати в комунікації державних службовців. Відповідне роз’яснення на своїй сторінці у фейсбуку опублікувало Національне агентство України з питань державної служби

"Всесвітньо відома фраза прикордонників з о.Зміїний, яка стала девізом українців у боротьбі з окупантами, не є порушенням Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування", – йдеться в роз’ясненні, яке НАДС навело у відповідь на запит Андрія Богдановича, заступника Голови Державної екоінспеції України. 

Фото документа викладено на офіційній сторінці Агентства у фейсбуку. 

У документі підкреслено, що листи міністерств та органів виконавчої влади мають роз’яснювальний характер і не створюють правових норм. Водночас зрозуміло, що мова – жива, а її формування відбувається постійно. До речі, в Одесі з’явилися нові білборди, адресовані російському кораблю: «Русский корабль, ты дошел?». Відучора є відповідь і на це питання. Нагадаємо, в порту Бердянська знищено великий десантний корабель "Саратов" (раніше повідомлялося, що це було судно з красномовною назвою «Орск»). Кораблі «Цезарь Куников» та «Новочеркаськ» отримали пошкодження. 

Правила мовлення швидко змінюються. Окрім нової лексики, пов’язаної з «російським кораблем», з’являються нові норми. Відтепер слова "росія", "московія", "путін" цілком доречно писати з малої букви, виражаючи свою зневагу до країни-агресорки. Про це заявив філолог, мовознавець, автор підручників і завдань ЗНО Олександр Авраменко. 

путешествия ·

Ще в розділі LIFE

Популярне