RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

«Радіо Ніч» — новий роман Юрія Андруховича

19 листопада 2020

У видавництві «Меридіан Черновіц» у грудні виходить довгоочікуваний роман класика сучасної української літератури Юрія Андруховича. Книгу вже називають найгостросюжетнішим і водночас найліричнішим текстом Андруховича.

За словами самого письменника, ідея цього роману народилася давно. «2005 року в мене брали інтерв’ю на студентській FM-радіостанції у Варшаві, — розповідає Юрій Андрухович. — Серед іншого запитали: «Уяви собі, що ти перестанеш писати, що тоді робитимеш?». Я відповів, що в такому разі хотів би заснувати власну радіостанцію, винятково нічну. Я не спатиму вночі, крутитиму в ефірі свою улюблену музику й щось розповідатиму. І оскільки віддаю перевагу мінорній музиці, то звідси й назва радіостанції — «Радіо Смуток». На цьому історія завершилася, поки я не згадав про цей епізод наприкінці 2017 року, коли готувався до виходу роману «Коханці Юстиції». Тоді й вирішив, що наступний твір називатиметься «Радіо Смуток» і там буде герой, який має власну нічну радіостанцію. Це була та рідкісна мить, коли я ще не дочекався виходу попереднього роману, а вже прагнув починати новий. Згодом, щоправда, назву довелося змінити».

Юрій Андрухович

Головний герой роману, події якого відбувається в невизначеному майбутньому — Йосиф Ротський, музикант, який має нічну радіостанцію. З розвитком сюжету роману читач дізнається багато цікавого про долю героя: участь у революціях, переслідування з боку спецслужб тоталітарних режимів, невдалі любовні пригоди, банківські махінації і, звісно, улюблену музику Йосифа. На звороті книги буде розміщений QR-код з доступом до музичної програми «Rotsky's List — список Ротського». Ці композиції Юрій Андрухович радить слухати вночі.

Онлайнова презентація книги відбудеться в ніч із 12 на 13 грудня.

книги ·

Ще в розділі Книги

Популярне