Книга на вихідні: «Семь тучных лет» Етгара Керета

21 липня 2017

Кожні вихідні редакція Vogue.ua обирає літературні новинки, які її здивували. Редактор культури Vogue.ua Дар’я Слободяник прочитала збірник оповідань ізраїльського письменника Етгара Керета «Семь тучных лет» – і виявила в нім Зощенко 21 сторіччя.​

У цьому році я відкрила для себе письменника з Тель-Авіву Етгара Керета – автора, якого хочеться поставити в один ряд з Михайлом Зощенко, Антоном Чеховим та Людмилою Петрушевською. Керета називають головним ізраїльським постмодерністом: він пише короткі оповідання, в яких, як вважають критики, багато іронії, абсурду та відстороненого погляду на дійсність. Але для мене це не абсурд, а почуття гумору – та ще й таке тонке і розумне, що диву даєшся.

Етгару Керету 49 років: він живе в Тель-Авіві, пише книги, сценарії й колонки для однієї з газет, знімає кіно (декілька років тому в Каннах він отримав «Золоту камеру» за свій фільм «Медузи»). Його дружина – актриса, у нього є син, батьки вижили після Голокосту, рідна сестра – ортодоксальна єврейка, у якої 11 дітей, а його брат очолював рух за легалізацію марихуани в Ізраїлі… Його біографія настільки колоритна, що про неї саме час писати книги – цим Керет і займається. Наприкінці минулого року російською, у перекладі чудесної Лінор Горалік, вийшла його книга «Сем тучных лет» - це збірник документальних оповідань про те, з чого складається життя письменника. Теракти і повітряні тривоги, хвороба, а потім смерть батька, народження сина, суперечки з дружиною про те, чи піде син до армії (і це ще тоді, коли він – немовля у колисці) – у житті й у розповідях Керета трагедія сусідує з комедією, сумне – з добрим та світлим, реальність – з абсурдом. Таку письменницьку спостережливість і гострий розум я пам’ятаю тільки в Зощенко – тому приєднуюся до тих, хто називає Керета одним з найкращих оповідачів у світі. 

Этгар Керет з дружиною Широю Геффер на Каннському кінофестивалі

«Я живу в країні, де війна, як бієнале, відбувається раз на два роки», - каже Керет. Війна як бієнале – чи ж не геніально це? Цинічно, можливо, але, певне, саме це й допомагає Керету вижити у світі абсурду й хаосу. Після його розповідей стає легко, смішно й вільно - вони подібні до сеансу в психотерапевта.  

Читайте также:

Літнє читання: 5 нових книг про моду

"Основы" выпустят книгу об украинской эротической фотографии

книги ·

Ще в розділі Книги

Популярне