Книжка на вихідні: «Проект «Щастя» Гретхен Рубін

17 березня 2018

Кожні вихідні редакція Vogue.ua вибирає книги, які її вразили. Цього тижня редактор розділу культури Дарина Слободяник розповідає про бестселер The New York Times «Проект «Щастя»  легку, розумну та, на рідкість, практичну книгу про те, як ставитися до життя дещо простіше.

Страшенно скептично ставлюся до книг з саморозвиткуХто ці численні людищо так впевнено пишуть по книзі в рік і радять мені «перестати турбуватися» і почати жити легкорадісно та без тривогНайкращі «поради» з саморозвитку – в хорошій літературівід Шекспіра до Достоєвського; в біографіях сильних людей  Ілона Маска або Генрі Маршаякі своєю щоденною роботою змінюють світ навколо нас.

Книгу американки Гретхен Рубін я купила за порадою нашого колумніста  Любка Дерешаякий готує для Vogue.ua добіркикнижкових новинокЛюбко написавщо книжка Гретхенпрактична і конкретна,  а я люблю конкретику. У підсумку«Проект «Щастя» став моїм особистим відкриттям  і приводом навести порядок у думкахсловахемоціях і, звичайношафах.

Гретхен Рубін – профі своєї справивона отримала юридичнуступінь в Єльському університетібагато років працювала у Верховному суді СШАПаралельно встигла стати письменницею – випустила декілька біографічних книг про Черчілля і Кеннедіредагувала юридичні журналиЗа мірками середньостатистичної людини була цілком задоволеною життямпрестижна робота, симпатичний чоловікдвоє дітей і квартира в Верхньому Іст-Сайдіодному з найбагатших кварталів Нью-ЙоркаЯкось вранці, дорогою на роботуГретхен дивилася у вікно  і подумала про тещо життя минає одноколірно і нуднощо в потоці щоденної суєтибурчанні на чоловіка і дітей, і через типову тривожність міського жителя про все на світі, вона перестала радіти життюВсе є, а щастя немає. В результаті Гретхен поставила собі за мету  протягом всього наступного року працювати над своїм проектом «Щастя». І написати про це книгу.

Гретхен Рубін та Опра Вінфрі

Мені подобається підхід Гретхен. Я людина планів, графіків та проектів, люблю результат іособливо, – ставити галочки, коли справа зроблена, питання вирішене, номер зданий :) Життя складають проекти: маленькі і великі, особисті і професійні, і те, що до частини Рубін поставилась так само, мені імпонує. Тому і книга її  не філософські роздуми про все і ні про що, а конспект – бери і роби. Письменниця розділила рік на 12 місяців і кожен із них призначила «відповідальним» за одну з сфер свого життя: лютий, наприклад, – за сімейне життя, березень  за роботу, квітень батьківські обов'язки, липень  за гроші. Поділилась своїми планами з близькими  і розпочала роботу над собою. Поступово виявилося, що  уявіть собі!  щастя складається з цілком конкретних, простих, земних речей. Наприклад, лягати спати раніше (моя улюблена думка з цього розділу  «Сон новий секс»), займатися спортом, менше бурчати на чоловіка вранці, коли ти не виспалася і роздратована, пам'ятати про дні народження друзів, проявляти любов, просити допомоги у колег, коли щось не виходить на роботі, частіше розважатися з друзями, освоїти якусь нову технологію (робити найкрутіші інстасторізи, знімати відеоблог  чому ні?) і так далі, далі, далі.

Мій улюблений розділ присвячений прибиранню. Про те, що дихати стає легше, коли шафи почищені, Гретхен пише прямолінійно і смішно: зізнається, що терпіти не може прибирання і вечорами вдома спеціально навантажує себе роботою за ноутбуком, щоб робити вигляд, що у неї немає часу на прибирання. Коли стартував «Проект «Щастя», Гретхен все-таки взялась за прибирання – і виявила, наприклад, що в її квартирі 23 (!) вази для квітів. А ще Гретхен запровадила хороше правило: одна поличка в її домітепер повинна бути завжди вільною. Навколо може бути повний безлад, але на одній – ідеальна порожнеча і чистота, як символ можливостей, перспектив і переваги краси над практичністю. Потрібно спробувати.

На останній сторінці автор розповідає про книги, які допомогли їй розібратися з поняттям «щастя». Серед них – філософи, письменники, художники, від Аристотеля до Делакруа. Але найкориснішою, пише Гретхен, для неї стала автобіографія Бенджаміна Франкліна, одного з батьків-засновників США  конкретно, чесно, по справі.

книги ·

Ще в розділі Книги

Популярне