RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Підсумки 2018 року: 8 головних книг, виданих в Україні

26 листопада 2018

Підсумовуючи цей рік, Vogue.ua вибирає найважливіші книги, що вийшли в українських видавництвах 2018 року. Це, перш за все, новий роман Сергія Жадана, український переклад мемуарів художниці Марини Абрамович і реліз, який ось-ось вийде у видавництві Vivat – культова книга "Просто діти" поетеси і музиканта Патті Сміт.

"Пройти крізь стіни", Марина Абрамович

"Пройти крізь стіни" – український переклад автобіографії художниці Марини Абрамович. Англійською мовою книгу Walk through walls надрукували в кінці 2016 року. Це розповідь про життя художниці від першої особи: про дитинство в післявоєнній Югославії, про те, як коли Марині було 14, її тато організував їй уроки живопису з сербським художником Філо Філліповичем, і це стало її першим зануренням в мистецтво, про те, як юна Марина Абрамович покинула свій будинок в пошуку свободи, про 20-річні відносини з художником Улаєм, про бідність і аборти, про коханців і зради. Рідкісний дар Абрамович – бути чесною: її книга демонструє, що художник, навіть геніальний – жива людина з плоті і крові.

Ukraine in Vogue, фотоальбом Vogue UA

У березні 2018 року журналу Vogue UA виповнилося п'ять років. З нагоди цієї дати команда Vogue UA підготувала фотоальбом: це історія журналу, зібрана в найкращих кадрах і спогадах редакції. У ньому – зйомки за 2013-2018 роки в семи розділах: обкладинки, нова хвиля (нові імена, що з'явилися завдяки українському Vogue), локації, мистецтво, колір, романтика і чоловіки. У той же час Ukraine in Vogue – це чесний щоденник про життя українського Vogue, де самі редактори згадують успішні і складні переговори, цікаві планерки, зйомки на іншому кінці світу, важкі інтерв'ю – і діляться радістю, яку вони відчувають під час виходу нового номера. Колекційне видання, яке стане хорошим подарунком на Новий рік будь-кому, хто любить моду, мистецтво і книги.

"Катерина", Тарас Шевченко

До перевидання поеми "Катерина" Тараса Шевченка у видавництві "Основи" поставились оригінально: запропонували зробити ілюстрації молодому художнику Миколі Толмачеву. Про нього арт-диреткор "Основ", Анна Копилова, дізналася зі статті в українському Vogue ще 2014 року. Микола, який навчався в Паризькій академії красних мистецтв, і зараз живе і працює в Парижі, створив з "Катерини" екзистенціальну символістську казку. Книга виходить англійською мовою до Різдва.

"Теура. Софія Яблонська"

Софія Яблонська – письменниця, фотограф і оператор, яка народилася 1905 року на Галичині і зробила блискучу міжнародну кар'єру. З 1929 до 1934 року Софія Яблонська подорожувала по світу і знімала фото- і кінорепортажі. Почала з Марокко (після візиту в цю країну вирішила здійснити навколосвітню подорож), потім побувала в Єгипті, Південно-Східній Азії, Новій Зеландії, Індонезії, на Таїті та в Австралії. Яблонська була манекенницею і натурницею, письменницею і журналісткою, а ще талановитим фотографом. Її екзотичні знімки з Таїті, Балі і Яви, з Лаосу і Камбоджі лягли в основу фотоальбому. "Теура. Софія Яблонська" – великий проект видавництва "Родовід" і дизайн-студії "Графпром". Він був представлений на Паризькому книжковому ярмарку і включає в себе альбом, видання романів Яблонської, а також виставку.

"Інтернат", Сергій Жадан

Найважливіший український роман року – "Інтернат" Сергія Жадана. Ця книга про те, як змінилося життя українців на сході України, де вже чотири роки триває війна. "…Одного  разу, прокинувшись, ти бачиш за вікном вогонь. Ти його не розпалював. Але гасити його доведеться й тобі…Січень 2015 року. Донбас. Паша, вчитель однієї зі шкіл, спостерігає, як лінія фронту неухильно наближається до його дому. Стається так, що він змушений цю лінію перетнути. Щоби потім повернутись назад. І для цього йому щонайменше потрібно визначитись, на чиєму боці його дім…". За словами Сергія Жадана, цю книгу, перш за все, варто почитати людям, які ніколи не були на Донбасі, і які знають про події, що відбуваються там, тільки з новин.

"Просто діти", Патті Сміт

Мемуари Патті Сміт – один з найкращих прикладів свого жанру: пронизлива, чесна, проста і абсолютно непафосна історія про життя панк-діви, рок-зірки, талановитої поетеси і однієї з найбільш богемних нью-йоркських дівчат 1970-х. Разом з тим це ще й унікальна біографія фотографа Роберта Мепплторпа – коханця і друга Патті Сміт, про якого ніхто не писав так точно і тонко, як Патті. А разом з тим і портрет епохи сімдесятих, і розповідь про найцікавіші явища того часу: від ворголівської "Фабрики" до розквіту групи The Doors. На українській мові книга виходить у видавництві Vivat в грудні.

"Твій погляд, Чіо-Чіо Сан", Андрій Любка

30-річний Андрій Любка – один з найпопулярніших українських авторів нового покоління. Його розповіді, зазвичай, "проковтуєш" за вечір: вони легкі, грайливі, наповнені любов'ю до життя і увагою до дрібниць. В цьому році у видавництві "Книги-XXI" Андрій випустив новий роман "Твій погляд, Чіо-Чіо Сан". Від Андрія Любки це реліз несподіваний: "Твій погляд, Чіо-Чіо Сан" – детектив і навіть трилер. Його місце дії – Україна, Ужгород, рідне місто письменника: п'яний водій на смерть збиває молоду жінку, а чоловік убитої починає мстити. Але не варто ставитися до цього простого сюжету скептично – будуть сюрпризи. Андрій Любка працював над книгою більше трьох років і зізнається, що йому було дуже цікаво її писати.

"Коханці юстицїї", Юрій Андрухович

Літературний рік в січні відкрив новий роман Юрія Андруховича, українського письменника, якого цілком можна назвати "легендарним". "Коханці юстиції" – збірник історичних нарисів, герої яких – різноманітні злочинці, харизматичні, хитрі і, в якійсь мірі, навіть чарівні. Події відбуваються в Галичині і розтягуються на кілька століть – з XVII до ХХ. За словами самого автора, він писав цю книгу більше двадцяти років.

книги · украинские писатели ·

Ще в розділі Книги

Популярне