Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

6 геніальних творів Джорджа Орвелла, які варто прочитати кожному

25 червня 2021

Без перебільшення можна сказати, що Ерік Артур Блер, який народився 25 червня 1903 року й відомий у всьому світі як Джордж Орвелл, мав неабиякий вплив і на популярну культуру, і на літературний світ загалом. Сповідуючи суспільно-демократичні цінності Орвелл без вагань висловлював власні політичні переконання у своїх працях. Незалежно від того, критикував він тоталітарні уряди, соціальну нерівність чи бідність, його книги вказували на жахливі, але важливі істини про життя XX століття. І з огляду на стан нашого сучасного світу, можна з упевненістю сказати, що його роботи актуальні як ніколи.

«Колгосп тварин»
Джордж Оруэлл «Скотный двор»

Одна з найпопулярніших книг Орвелла «Колгосп тварин» поєднує в собі казку про тварин з політичною сатирою, націленою на сталінську Росію. Попри те, що твір виходить за межі одного конкретного часу, він робить заяву про людське суспільство загалом.

«Бірманські будні»
Джордж Оруэлл Дни в Бирме

Роман «Бірманські будні», опублікований у 1934 році, Орвелл написав під впливом служби в лавах імператорської поліції в Бірмі. Повість про старі дні, коли Бірмою керували з Делі як частиною Британської Індії, описує корупцію і фанатизм імперіалізму.

«Ковток повітря»
Джордж Оруэлл «Глотнуть воздуха»

 «Ковток повітря» — це роман про повноліття, у якому головний герой має змиритися зі змінами, що відбулися в його селі, має відпустити спогади дитинства й прийняти нові часи.

«Дитина Каталонії»
Джордж Оруэлл «Памяти Каталонии»

Розповідь «Дитина Каталонії», опубліковану в 1938 році, потрібно прочитати, оскільки це особиста історія Джорджа Орвелла про його досвід участі в громадянській війні в Іспанії. У творі докладно описано страхіття війни, голод, беззбройність і безпорадність, відчуття пораненого. Книга оголює й оживляє складнощі громадянської війни в Іспанії в цікавий і захопливий спосіб.

«У злиднях Парижа й Лондона»
Джордж Оруэлл «Фунты лиха в Париже и Лондоне»

Автобіографічна повість «У злиднях Парижа й Лондона» — це проникливі описи Орвелла на тему бідності, розповіді про злиденне життя в Парижі, досвід випадкової праці, життя волоцюги в Лондоні та його околицях. Блиск трагікомічних висловів робить книгу унікальним і цікавим твором.

«1984»
Джордж Оруэлл 1984

Знаменитий антиутопічний роман Орвелла про тоталітарний уряд на чолі з таємничим Великим братом, партії, обмеження прояву індивідуальності, позбавлення волі. Як не дивно, процес написання «1984» не був пікніком: Європа повільно повстала з попелу Другої світової війни, Орвелла гризли його власні проблеми, а саме смерть дружини й боротьба з туберкульозом. Він сховався на віддаленому шотландському острові, де працював над рукописом, попри швидке погіршування здоров’я. Після тривалої роботи над романом у 1949 році його нарешті опублікували, приблизно за сім місяців до смерті Орвелла. Сьогодні це не тільки еталон всієї антиутопічної фантастики, але й один з найважливіших (і пророчих) романів XX століття.

книги ·

Ще в розділі BOOKS

Популярне