Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 книг Джека Керуака, які варто прочитати кожному

12 березня 2020

Ікона американської літератури, один з найважливіших і найвпливовіших авторів «біт-покоління», письменник Джек Керуак відомий своїм методом спонтанної прози. Він писав про духовність, джаз, розбещеність, буддизм, наркотики, бідність і подорожі. За все своє життя Керуак написав десятки романів і віршів. Багато з його робіт були просякнуті впливом його буддійських вірувань та ідей, але потім вони набули більш нещасного й песимістичного відтінку через алкоголізм письменника. Проте йому вдалося стати одним з найзнаменитіших письменників і надихнути Хантера Томпсона, Кена Кізі й Вільяма Гібсона.

Джек Керуак
«У дорозі»

«У дорозі» Джека Керуака — біблія покоління бітників і його найвідоміший роман. Джаз, наркотики, секс і подорожі автостопом заповнюють його сторінки й занурюють читача в Америку 50-х років. Цей роман заснований на реальних подорожах Керуака через США. «У дорозі» — перший приклад «спонтанної прози» , як сам описує Керуак власний стиль письма. Цей підхід полягає в спробі зафіксувати події й мову так, як вони відбулися насправді.

«Підземні»

«Підземні» — біографічна робота про любов Керуака до Алін Лі. Роман розповідає історію коротких, але насичених стосунків літератора Лео Персп’є із чорношкірою жінкою з джазової субкультури Сан-Франциско Марді. Новела розглядає соціальні проблеми кожного персонажа через призму алкоголю, наркотиків і романтики, коментуючи природу міжрасового кохання в Америці наприкінці 50-х років.

«Волоцюги Дхарми»

Роман досліджує ті самі теми, що й колись: покоління бітників, секс, наркотики й життя в дорозі. Однак «Волоцюги Дхарми» також зачіпає духовні й буддійські ідеї та погляди. Книга знову напівбіографічна й прямує за Керуаком та його друзями, які шукають «правду» або «дхарму». Це роман про сходження двох головних героїв на гору Маттерхорн, який познайомив Америку з ідеєю буддизму. І навіть сприяв розвитку руху хіпі наприкінці 60-х років.

«Доктор Сакс»

Навіть Керуак експериментував з фантазіями й сюжетними лініями, зумовленими сновидіннями. Він виклав їх у своєму романі «Доктор Сакс». Цей роман написано в невеликій мексиканській квартирці Вільяма Берроуза. Він оповідає про дитячі роки письменника, проведені в штаті Массачусетс. У центрі сюжету боротьба головного героя зі світовим злом в особі Змія з ацтекських легенд — дивна філософія з психіки світу бітників.

«Біг-Сур»

«Біг-Сур» — одна з останніх книг Керуака, яка розповідає про три окремі подорожі письменника до розміщеного на Каліфорнійському узбережжі будинку друга й поета Лоуренса Ферлінгетті. Цей роман серйозно протистоїть юнацькому духу й оптимістичному тону романів «У дорозі» й «Волоцюги Дхарми», оскільки в центрі сюжету спроби героя відновити зв’язок із собою й вилікуватися від алкоголізму.

книги ·

Ще в розділі BOOKS

Популярне