RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

3 романи Джейн Остін, які варто перечитати

05 березня 2020

5 березня в український прокат виходить «Емма» — британський фільм, знятий за мотивами однойменного роману культової письменниці Джейн Остін. Готуючись до перегляду фільму, Vogue.ua рекомендує перечитати три романи Остін, які актуальні й через 200 років після написання. «Гордості й упередження» тут немає навмисно.

Кадр з фільму «Емма»
«Чуття і чуттєвість»

Джейн Остін — одна з найвидатніших жінок у світовій літературі. Вона увійшла в історію не тільки завдяки своєму літературному хисту, а й дотепності, з якою змальовувала світські типажі англійського суспільства. Хоча Остін і була з незаможної сім’ї, це суспільство вона знала чудово: Джейн Остін любила бали, танці, спілкування, тому, мабуть, світське життя в її книгах описане так виразно й цікаво. «Чуття і чуттєвість» — перший великий опублікований роман Остін, яка, як і багато інших  відомих письменників, на публікацію своїх романів чекала десятиліттями й терпіла нескінченну редактуру та скорочення видавців. Цей великий роман написаний легко й іронічно: він присвячений історії двох сестер, розсудливій Елеонор і романтичній Маріанні. Дівчата дуже по-різному дивляться на світ — одна довіряє тільки розуму, друга вважає, що немає сенсу жити, якщо ти не довіряєш своїм почуттям, і саме цей контраст стає головним конфліктом роману. «Чуття і чуттєвість» безліч разів екранізували, найвідоміший фільм — «Розум і почуття» 1995 з Х’ю Грантом, Кейт Вінслет і Еммою Томпсон.

«Емма»

1815 року вийшла «Емма» — четвертий роман Джейн Остін. Він увійшов в історію як найдотепніший, їдкий, сміливий роман Остін. До слова, за життя письменниці весь його тираж, а це 2 тисячі примірників, так і не був розпроданий — певне, занадто образливим його визнали сучасники дотепної письменниці. «Емма» присвячений молодій жінці, яка із захопленням сватає своїх знайомих і сусідів. Його головна героїня — Емма Вудхаус, дочка багатого поміщика, кмітлива й смілива дівчина: вона не хоче заміж, але розважається тим, що видає заміж інших. Але доля зіграє з нею несподіваний жарт. За останні 60 років «Емму» екранізували разів 10, а світську звідницю в різний час грали Гвінет Пелтроу, Алісія Сілверстон і Кейт Бекінсейл. В екранізації 2020 року Емму грає молода британська актриса Аня Тейлор-Джой.

«Сендітон»

 

«Сендітон» — останній роман Остін, який вона так і не закінчила. Працювати над ним письменниця почала за пів року до смерті, і встигла написати 11 глав. Його дія відбувається в Сендітоні — невеликому приморському селищі, модному курорті, де відпочиває англійська аристократія. З великого міста туди несподівано переїздить молода дівчина Шарлотта Хейвуд і призвичаюється до місцевого суспільства, сповненого, як завжди у Джейн Остін, інтриг. Сендітон населений ексцентричними персонажами, і саме з ними доведеться знайти спільну мову Шарлотті — мабуть, найенергійнішій і найрішучішій героїні Джейн Остін. Минулого року британці зняли серіал за мотивами «Сендітону».

книги · литература ·

Ще в розділі Книги

Популярне