Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Жіночий марш: найкращі фільми про сильних жінок

08 березня 2019

У світовій кіноіндустрії немає рівноправності: згідно з дослідженнями, 2016 року 75% членів Американської кіноакадемії становили чоловіки. Проте, в світовому кіно, – безліч фільмів про сильних героїнь – розумних, незалежних жінок, які несуть відповідальність за свій вибір. Найкращі – в огляді Vogue.ua.

"Розвіяні вітром"
 

«Розвіяні вітром» – зразок класики світової літератури і світового кіно; історія, яка подарувала світові одну з найбільш безпосередніх і рішучих героїнь ХХ століття – Скарлетт О'Хару. Її секрет щастя: «Про це я подумаю завтра». Маргарет Мітчелл, автор роману, отримала за цю книгу Пулітцерівську премію, а фільм Віктора Флемінга 1939 року – вісім «Оскарів». Скарлетт О'Хара у виконанні Вів'єн Лі – мужня та рішуча водночас, зразок підприємливості, темпераменту і вміння виживати в будь-яких ситуаціях.

"Солдат Джейн"

Хоча за роль солдата Джейн Демі Мур отримала «Золоту малину», фільм вважається одним з найпопулярніших драм 90-х. Режисер Рідлі Скотт добре зобразив дискримінацію, що панує в так званих «чоловічих» сферах, – велика політика, армія, і шлях, який доводиться пройти жінці, щоб бути визнаною в них.

"Ерін Брокович"
 

Біографічна драма Стівена Содерберга основана на реальній історії – це біографія американської правозахисниці, активістки із захисту навколишнього середовища. В середині 1990-х вона вела справу проти компанії Pacific Gas and Electric Company, яка забруднювала хімікатами ґрунтові води, що призвело до онкологічних захворювань у місцевих жителів. Роль Брокович блискуче зіграла Джулія Робертс: в її інтерпретації правозахисниця – чарівна, енергійна, дещо груба і готова через все пройти на шляху до мети. «Ерін Брокович» принесла акторці «Оскара».

"Все ще Еліс"

 

Як і за Джулією Робертс, за Джуліанною Мур також закріпилося амплуа «сильної жінки». Доказ цього – фільм «Все ще Еліс». Героїня Джуліанни Мур – професор Колумбійського університету, викладач лінгвістики, улюблениця студентів, голова щасливої родини. Її чудове життя руйнується, коли Еліс дізнається, що у неї хвороба Альцгеймера. Те, як справляється з цим Еліс, як вчитися так – приклад рідкісної сили. 2015 року за роль Еліс Джуліанна Мур отримала «Оскара».

"Коко до Шанель"
 

У ХХ столітті зняли безліч біографій Коко Шанель, але та, в якій роль дизайнера грає Одрі Тоту – одна з найкращих. Фільм зосереджений на житті Коко до того, як вона стала Шанель. Дівчина підробляє в барі, де співає і одночасно шиє костюми для артисток, так намагається вибитися в люди. Тут немає художньої гіперболи: Коко Шанель зростала без матері, коли їй було 14, батько кинув її та братів, і дівчина зростала в притулку. У 18 років вона працювала продавцем в магазині, і, паралельно, співала в кабаре. Фільм отримав п'ять премій «Сезар».

знаменитості · Джулия Робертс · Джулианна Мур ·

Ще в розділі CINEMA

Популярне