Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Український фільм «Бачення метелика» покажуть на Каннському кінофестивалі

14 квітня 2022

Добрі новини на культурному фронті: цьогоріч Україна буде представлена в офіційній програмі Каннського кінофестивалю. Дебютний фільм режисера Максима Наконечного «Бачення метелика» потрапив у секцію «Особливий погляд» (Un Certain Regard) офіційного відбору 75-го Каннського фестивалю. Серед лауреатів цієї програми – Кім Кі Дук та Йоргос Лантімос.

Повнометражний дебют Максима Наконечного – це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби вві сні, та щось всередині неї не дає змоги забути, чому вона мусить жити далі. Режисер і сценарист стрічки – дебютант Максим Наконечний (режисер фільмів «Невидима», «Новий рік у сімейному колі»), співсценаристка – Ірина Цілик (режисерка фільму «Земля блакитна, ніби апельсин»).

«Знімаючи цей фільм, я плекав надію, що він здебільшого буде про минуле й про наслідки війни, –  зазначив режисер. – Але це виявився фільм про наше теперішнє і майбутнє, про передчуття великої війни та місце, яке свідомо займає в ній кожна людина. Участь у фестивалі в Каннах була і є мрією для кожного/-ї з кінематографістів/-ок, але в цей момент я, чесно кажучи, мало відчуваю радості з цього приводу, адже безліч моїх співгромадян і співгромадянок зараз проходять через страхіття, зображені в нашій роботі».

У головних ролях Ріта Бурковська («Парфенон») та Любомир Валівоць (актор Київського академічного театру юного глядача на Липках). Серед акторського складу є відома драматургиня й режисерка Наталка Ворожбит та актор і волонтер Мирослав Гай. У фільмі також зіграли непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, зокрема й колишні полонені.

Ще в розділі CINEMA

Популярне