
Український фільм «Бачення метелика» покажуть на Каннському кінофестивалі
Добрі новини на культурному фронті: цьогоріч Україна буде представлена в офіційній програмі Каннського кінофестивалю. Дебютний фільм режисера Максима Наконечного «Бачення метелика» потрапив у секцію «Особливий погляд» (Un Certain Regard) офіційного відбору 75-го Каннського фестивалю. Серед лауреатів цієї програми – Кім Кі Дук та Йоргос Лантімос.

Повнометражний дебют Максима Наконечного – це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби вві сні, та щось всередині неї не дає змоги забути, чому вона мусить жити далі. Режисер і сценарист стрічки – дебютант Максим Наконечний (режисер фільмів «Невидима», «Новий рік у сімейному колі»), співсценаристка – Ірина Цілик (режисерка фільму «Земля блакитна, ніби апельсин»).

«Знімаючи цей фільм, я плекав надію, що він здебільшого буде про минуле й про наслідки війни, – зазначив режисер. – Але це виявився фільм про наше теперішнє і майбутнє, про передчуття великої війни та місце, яке свідомо займає в ній кожна людина. Участь у фестивалі в Каннах була і є мрією для кожного/-ї з кінематографістів/-ок, але в цей момент я, чесно кажучи, мало відчуваю радості з цього приводу, адже безліч моїх співгромадян і співгромадянок зараз проходять через страхіття, зображені в нашій роботі».
У головних ролях Ріта Бурковська («Парфенон») та Любомир Валівоць (актор Київського академічного театру юного глядача на Липках). Серед акторського складу є відома драматургиня й режисерка Наталка Ворожбит та актор і волонтер Мирослав Гай. У фільмі також зіграли непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, зокрема й колишні полонені.
Ще в розділі CINEMA
Популярне

Говорити як гуцул: кілька слів та зворотів, які збагатять вашу українську

Що таке рукав'янка, або як виглядають найгарніші вишиванки

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

Дружина бійця «Азову» — про зустріч із Папою Римським та напружену ситуацію на «Азовсталі»

22 архівні фото Шер, які розкривають її стиль

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush orchestra на «Євробаченні – 2022»

Історія однієї речі: куртка-косуха

Щоденник пам’яті: весілля принца Гаррі й Меган Маркл у деталях

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому

Історія червоної сукні Valentino

Етель Ліліан Войнич – авторка найдосконалішого перекладу «Заповіту» Шевченка
Не слідуйте за модою
- відчувайте її
Дякуємо!
На вказану вами адресу було відправлено листа.
Підтвердіть, будь ласка, свою підписку.