RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Зроблено в Україні: улюблені кінострічки редакції Vogue UA

28 червня 2019

У День Конституції України редакція Vogue.ua ділиться улюбленими українськими фільмами. Серед них не лише класик поетичного кіно Сергій Параджанов і легендарна Кіра Муратова, а й нові українські стрічки. 
 

"Настроювач", режисер Кіра Муратова

Арт-директор Сергій Ковальов: "Я люблю всі періоди Кіри Муратової, бо вона геніальна. Але "Настроювач" – мій улюблений фільм".

"Фучжоу", режисер Юрій Іллєнко

Оглядач відділу моди Тетяна Соловей: "Перший український фільм, який я побачила. Фантастична іронія на тему пан-українізму і один з найбільш абсурдно-веселих фільмів".

"Червона Рута", режисер Роман Олексів

Оглядач відділу моди Тетяна Соловей: "Найкращий український мюзикл з дуже модним на той час костюмним оформленням: етно-хіпі, міні, такий місцевий бохо-шик".

"Тіні забутих предків", режисер Сергій Параджанов

Креативний директор Соня Кваша: "Люблю всього Параджанова, бо кожен кадр дуже гарний".
 

"Білий птах з чорною ознакою", режисер Юрій Іллєнко

Заст. головного редактора Олена Чехній: "Я його не переглядаю, скажу чесно: це сильний фільм, але і страшний одночасно. Для мене він не тільки ода Буковині або прекрасній грі Івана Миколайчука і Богдана Ступки, а й притча про найстрашніше, мабуть, що траплялося в історії з біблійних часів, – подвійне братовбивство і поділ сім'ї по різні боки барикад. Безперечний шедевр і наука для всіх епох".

"Сумка дипкур'єра", Олександр Довженко, 1927 рік

Журналіст сайту Vogue.ua Марина Шулікіна: "Один з перших фільмів Довженка. Незважаючи на те, що сам режисер був незадоволений своєю роботою, картина чудова! Пригодницько-детективна, з гарними кадрами, естетська, а головне – динамічна, якщо взяти до уваги, що це чорно-біла німа стрічка. Нічим не програє класичній німій голлівудській класиці".
 

"За двома зайцями", режисер Віктор Іванов

Заст. головного редактора Олена Чехній: "Люблю цей фільм, оскільки це комедійна класика, київська, до того ж".
 

"Вулкан", режисер Роман Бондарчук

Менеджер відділу реклами Ірина Володько: "Вулкан" – яскравий і справжній. На рівні відчуттів – наче ти мариш спекотного літнього дня, коли, як зараз, +30. Чи то наснилося, чи то справді це все сталося – незрозуміло. І музика там – до мурашок!".

Редактор відділу культури Дарія Слободяник: "У цьому списку я могла б приєднатися майже до всіх колег: страшенно люблю Параджанова; як справжня одеситка, зросла на фільмах Кіри Муратової та завжди мріяла з нею познайомитися, але не встигла; люблю фільми Іллєнка з Ларисою Кадочниковою. Але все ж я вибираю сучасне, нове, живе кіно – я хочу давати шанс і підтримувати своїх сучасників. З усього нового українського кіно, що я бачила, мене дуже зворушив "Вулкан" Романа Бондарчука – це такий сюр, така нега і ніжність, така чудова історія, що я до сих пір, вже кілька місяців, не можу про нього забути. Це поетичний погляд на Україну і нас самих – дивитися обов'язково".

"Плем'я"

Дизайнер Наталія Тюленева: "Чомусь відразу спав на думку фільм "Плем'я". Я після нього говорити не могла. Дуже сильно було для мене на той момент".

Шеф-редактор сайту Віолетта Федорова: "Плем'я" – це картина про те, що відбувається навколо нас насправді. Ми можемо вибудовувати свої ідеальні маленькі світи, де вранці є матча-лате, вдень – цікава творча робота в районі Золотих воріт, а ввечері – галереї, нескінченні розмови на терасах, пробіжки в парках і серіали Netflix, а потім дивишся "Плем'я" і розумієш, скільки в сучасній Україні ще болю, жорстокості і несправедливості. Я дуже засмучена, що цей шедевр так і не представив нашу країну на "Оскарі".

Оглядач відділу моди Тетяна Соловей: "Естетський фільм з непривабливою темою соціального дна, від краси якого неможливо відірватися".

Читайте також:

Ще в розділі Кіно

Популярне