RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Найкращі фільми про Стівена Гокінга

08 січня 2022

Англійського фізика-теоретика Стівена Гокінга називають рок-зіркою віж науки, адже відомий він не лише в професійний спільноті, а й по всьому світу. Його сміливі ідеї про життя чорних дір і великий вибух здійснили справжній фурор і змусили навіть найбільш далеких від науки людей зацікавитися будовою всесвіту. 8 січня йому могло б виповнитися 80 років. Vogue.ua зібрав кращі фільми про великого вченого, які допоможуть більше дізнатися не тільки про його роботи, а й особисте життя.

Стівен Гокінг та Едді Редмейн на прем'єрі фільму "Всесвіт Стівена Гокінга"
Всесвіт Стівена Гокінга, 2014

У 2014 році на кінофестивалі в Торонто відбулася прем'єра мелодрами "Всесвіт Стівена Гокінга", знята за мемуарами дружини вченого Джейн Гокінг, в яких вона без купюр розповіла про стосунки з чоловіком. Починається історія зі студентських років обох і їхнього знайомства в Кембриджі.

Кадр з фільму "Всесвіт Стівена Гокінга"

Потім в їхнє життя втручається хвороба Гокінга - бічний аміотрофічний склероз, який йому діагностували в 21 рік. Лікарі говорили, що він проживе максимум два-три роки, але за підтримки рідних йому вдалося навчитися жити по-новому і продовжити займатися наукою. Блискуче зіграв фізика британський актор Едді Редмейн, який отримав за цю роль премію "Оскар", а його дружину довірили зіграти Фелісіті Джонс.

Кадр из фильма "Вселенная Стивена Хокинга"
Гокінг, 2005

Зіграв свого часу Стівена Гокінга і британський актор Бенедикт Камбербетч, якого сьогодні знають більше як сучасного Шерлока Голмса. Однак в драмі телеканалу BBC він продемонстрував не менший талант, ставши до того ж першим актором, що втілив роль Гокінга на екрані. Цей фільм зосереджений на ранніх роках життя і кар'єри вченого, а також його боротьбі з хворобою, що прогресує.

Бенедикт Камбербетч в ролі Стівена Гокінга

Кадр з фільму "Гокінг"
Коротка історія часу, 1991

Ще більш повне уявлення про життя вченого дають документальні фільми. Так, одним з найвідоміших є "Коротка історія часу", яку випустив в 1991 році режисер Еррол Морріс. Заснована стрічка на однойменній книзі Гокінга. Важливо, що режисер не обмежився лише професійною діяльністю фізика, а й приділив час його особистому життю.

Постер до фільму "Коротка історія часу"
Гокінг, 2013

У 2013-му році вже сам Гокінг вирішив розповісти про своє життя і роботу. У цій документальній стрічці він ділиться тим, як дитячі мрії стали реальністю, як він дізнався про свій діагноз і вчився з ним жити, але при цьому не міг себе уявити без занять наукою. Також у фільмі можна почути і думку його сім'ї.

Постер до документального фільму "Гокінг", 2013

 

Ще в розділі Кіно

Популярне