Кіно до Великодня: 6 фільмів про сімейні цінності

08 квітня 2018

Великдень – родинне свято, яке хочеться відзначати тільки з найближчими і коханими людьми. Vogue.ua вибрав шість класичних фільмів для пасхального вечора – про важливість сім'ї і сімейних цінностей.

Сцена з фільму "Розвіяні вітром"
"Чоловіки і дружини"

Хто знає про загальнолюдські цінності більше, ніж неймовірно тонкий, іронічний і душевний Вуді Аллен? "Чоловіки і дружини" – фільм 1992 року, який режисер вважає однією з найкращих своїх робіт. Це історія про дві сімейні пари, які перебувають на межі розлучення і намагаються зрозуміти, що ж не так в їхніх стосунках. Символічно, що одну з пар – Гейба і Джуді – зіграли Вуді Аллен і його дружина Міа Ферроу, які розлучилися в процесі зйомок. Це чудове кіно – хороший привід поглянути на себе зі сторони.

"Хто боїться Вірджинії Вулф?"

Ще одна легендарна кінопара, Елізабет Тейлор і Річард Бартон, грають подружжя в стані кризи у фільмі "Хто боїться Вірджинії Вулф?", екранізації культової п'єси Едварда Олбі. Історія про дві сімейні пари, що постійно сваряться і грають в "психологічні ігри" – одна з найкращих соціальних драм 20 століття, в якій нетипово реалістично для 1960-их років зображені сімейні відносини. Картина отримала п'ять "Оскарів" і пройшла випробування часом – глибоке кіно, яке допомагає усвідомити, що важливо, а що – ні.

"Розвіяні вітром"

Найромантичніший і сентиментальний фільм 20-го століття, який через майже 80 років з дня прем'єри змушує глядачів плакати під час перегляду – зокрема, завдяки геніальному кастингу, проведеному режисером Віктором Флемінгом. "Я подумаю про це завтра. Завтра буде інший день!" – фраза Скарлетт О'Хари у виконанні Вів'єн Лі, що демонструє її позитивне ставлення до життя і нескінченний оптимізм, незважаючи на непросту долю, і стала однією з найпопулярніших кінофраз 20-го століття.

"Солодкий листопад"

Радіти моменту, не думати про майбутнє, цінувати близьких – істина одного з найвідоміших фільмів початку 2000-х років проста. І хоча "Солодкий листопад" номінували на "Золоту малину", і кінострічка отримала критику за нереалістичність, це одна з найпопулярніших картин свого часу – багато в чому завдяки красивій кінопарі Кіану Рівза і Шарліз Терон.

"За сімейними обставинами"

Один з найбільш душевних фільмів, знятих в Радянському союзі. Головна перевага "За сімейними обставинами" в іронії кінострічки: побутові теми, з якими стикається будь-яка сім'я: питання квартири, поділ сімейних обов'язків, сварки зятя і тещі – у фільмі Олексія Коренева пропущені через потужний фільтр здорового іронічного ставлення до життя. Не фільм, а суцільна терапія.

"Родина Тененбаумів"

Фільми Веса Андерсона, одного з найяскравіших представників американського незалежного кіно, ідеально підходять для перегляду всією сім'єю, якщо ваша сім'я має нестандартне почуття гумору. "Родина Тененбаумів" – нейморівно смішне і стильне кіно про ексцентричну сімейку, яка об'єднується після 20 років життя окремо. Варто переглянути і задуматися, яким іноді корисним для сімейних відносин є гумор.

Читайте также:

Украинский фильм на Каннском кинофестивале

Афиша: планы редакции на выходные

Премьера фильма · Пасха ·

Ще в розділі Кіно

Популярне