Що потрібно знати про фільм "На березі" з Сіршою Ронан

25 травня 2018

Триразова номінантка на "Оскара", Сірша Ронан, повертається до свого улюбленого письменника Єна Макьюена  в новому фільмі "На березі".

Сірша Ронан і Біллі Гоул у фільмі "На березі"

Екранізація роману «На березі» лауреата Букерівської премії Єна Макьюена – перша робота в кіно британського театрального режисера Домініка Кука. Це історія молодят, чиї відносини руйнує страх першої близькості. Драма розвивається 1962 року, і сексуальна революція ще попереду. У головній ролі – триразова номінантка на «Оскара» Сірша Ронан.

Для молодої актриси письменник Єн Макьюен – особлива людина в її біографії. Сірша прославилася після зйомок в екранізації іншого роману автора – «Спокута». 2007 року, коли знімали кінострічку, їй ледь виповнилося 13 років: це була її перша роль, і одразу у великому кіно, і відомого режисера – майстра костюмних драм Джо Райта. За роль Брайоні Таллі, талановитої юної письменниці, багата уява якої закручує головну інтригу фільму і впливає на людські долі, 13-річна Сірша отримала свою першу в житті номінацію на "Оскара". Через 11 років Сірша Ронан знову повертається до історії, придуманої Єном Макьюеном.

Кадр з фільму "Спокута"

"На березі" опублікували 2007 року. Це історія любові і невдалого шлюбу двох молодих людей, на прикладі якої Макьюен гостро критикує консервативне британське суспільство, соціальні забобони і релігію. Макьюен пише інтенсивно, яскраво, емоційно, його книги дуже кінематографічні. Дія роману і, відповідно, фільму відбувається на Чезіл-бич - одному з наймальовничіших місць на узбережжі Великобританії. Тут минає медовий місяць Флоранс і Едварда. Героїня Сірша Ронан - Флоранс - думає, що закохана в Едварда, але перспектива першої шлюбної ночі лякає її. "Вони були молоді, освічені, і – вони були незайманими в свою першу шлюбну ніч. І вони жили в ті часи, коли розмови про сексуальні труднощі були категорично неможливі", – так починає свій роман Макьюен. Іронію всієї історії зраджує і той факт, що пара – з різних станів: Флоранс – скрипалька і представниця вищого класу, в той час як Едвард – звичайний студент-випускник.

За образ акторів у фільмі відповідав художник з костюмів Кіт Медден, одна з найбільш нашумілих останніх робіт якого – серіал "Патрік Мелроуз" з Бенедиктом Камбербетчем. У баченні Меддена Сірша Ронан – зразкова скромниця-інтелектуалка 60-х: у романтичних сукнях трапецієподібних силуетів і скромних в'язаних кардиганах. 

 

Фільм з'явився у світовому прокаті 18 травня, в Україні "На березі" можна буде побачити влітку.

знаменитости · Кинопремьера ·

Ще в розділі Кіно

Популярне