Велике повернення: прем'єра нового фільму Ларса фон Трієра

15 травня 2018

Свій новий фільм "Будинок, який побудував Джек" 14 червня в Каннах представив Ларс фон Трієр. На червоній доріжці біля Палацу Фестивалів данський режисер з'явився після семирічної перерви, разом з ним вийшли актори Райлі Кіо, Метт Діллон і Софі Гробьоль, які знялися у стрічці. Подивитися новий фільм Ларса фон Трієра також прийшли: актриса Хлоя Севіньї, режисер Гаспар Ное і Стейсі Мартін, яка знімалася в його "Німфоманці".

Команда фільму "Будинок, який побудував Джек": Метт Діллон, Ларс фон Трієр, Софі Гробьоль 
Хлоя Севіньї 
Стейсі Мартін 
Гаспар Ное

Один з улюблених режисерів Канн, а Трієр дев'ять разів був номінований в Каннах і двічі забрав головний приз фестивалю за картини "Танцююча в темряві" і "Розсікаючи хвилі", 2011 року невдало пожартував на прес-конференції фільму "Меланхолія", коли сказав, що симпатизує Гітлеру і нібито є нацистом, за що на довгих сім років режисера виключили зі списків тих, кого раді бачити на головному світовому кіноогляді. На фестиваль режисер повернувся з жорстким трилером про серійного вбивцю Джека, що діяв у Вашингтоні в 1970-80-х роках. Драма охоплює 12 років з життя маніяка, а розповідь ведеться від першої особи, що змушує глядача переживати цю моторошну історію практично "в прямому ефірі". Джек називає себе Містер Вишуканість, а вбивство вважає актом мистецтва.

Кадр з фільму "Будинок, який побудував Джек": Метт Діллон, Софі Гробьоль

Кадр з фільму "Будинок, який побудував Джек"

Маніяка в новій роботі Трієра зіграв Метт Діллон  54-річний американський актор, який став відомим ще в 80-ті  завдяки роботам у фільмах Френсіса Форда Копполи "Бійцівська рибка" та "Вигнанці". Сам Трієр говорить, що історія натхненна політикою Дональда Трампа: "Фільм вихваляє ідею того, що життя  зла і безсердечна штука. Це підтверджує недавня поява homo trumpus, щурячий король". В день прем'єри фільму в Каннах в мережі з'явився перший трейлер картини  зануритися в фірмові трієрівські жахи можна вже зараз. В українському прокаті "Будинок, який побудував Джек" з'явиться приблизно восени.

Каннский кинофестиваль 2018 ·

Ще в розділі Кіно

Популярне