RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Баз Лурман екранізує «Майстра і Маргариту»

12 грудня 2019

Поки всі чекали новин про майбутній байопік База Лурмана про Елвіса Преслі, він займався отриманням прав на екранізацію культового роману Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита». Його компанія Luhrmann зніме кінострічку за мотивами книжки в партнерстві з правовласниками Світланою Мігуновою-Далі (продюсерка біографічного фільму «Легенда №17») і Грейс Ло.

Баз Лурман

Один з головних літературних шедеврів ХХ століття, роман Михайла Булгакова «Майстер і Маргарита» – фантастична і руйнівна сатира на радянське суспільство, зухвалий перегляд історій Фауста і Розп'яття Христа та оповідь про кохання. Книжка з'явилася в найпохмуріший період сталінського режиму і була заборонена за життя Булгакова, цензурне видання дозволили опублікувати лише 1960 року – і відразу воно стало світовим літературним явищем.

«Протягом майже 20 років у мене був неймовірний зв'язок з історією «Майстра і Маргарити», і я давно шукав права на цю особливу книжку, – каже Лурман. – Я дуже радий, що нарешті отримав можливість інтерпретувати цю новаторську роботу».

Кадр з серіалу «Майстер і Маргарита», 2005

Легендарний роман «Майстер і Маргарита» вже не раз екранізували. Перша кіноверсія польського режисера Анджея Вайди «Пілат та інші» вийшла 1971 року, тоді свою версію зняв югосласький режисер Олександр Петрович, а 1989 року чотирисерійний фільм представив Мацей Войтишко. 1994 року вийшла однойменна стрічка, а 2005-го – серіал. Робота База Лурмана стане першою спробою голлівудського кінематографіста екранізувати роман.

кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне