7 найкращих фільмів про художників

14 жовтня 2018

14 жовтня в Україні святкують День художника, а Vogue.ua пропонує переглянути сім фільмів про художників – по-перше, дуже красивих, по-друге – завжди актуальних.

Кадр з фільму "Роден"
"Караваджо", 1986

1986 року зі зйомок фільму "Караваджо" почалася дружба і співпраця актриси Тільди Свінтон і британського режисера-авангардиста Дерека Джармена, яка в підсумку вилилася в дев'ять спільних фільмів. Як це часто буває у фільмах про художників, Джармен акцентує на особисте життя героя, зокрема, досить експресивно зображує любовний трикутник: самого художника (його грає актор Найджел Террі), натурника і коханця Караваджо Раннучіо (Шон Бін) і коханку Раннучіо (Тільда Свінтон). При цьому режисер не приховує, що його фільм – не байопік, а всього-лише фантазія на тему життя Караваджо. Джармену можна пробачити будь-які перебільшення за красу кадрів – особливо тих, де молодий напівоголений Раннучіо у виконанні Шона Біна позує Караваджо з тарілкою соковитих, барокових фруктів в руках.

"Привиди Гойї", 2006
 

2006 року Мілош Форман, автор культової картини "Пролітаючи над гніздом зозулі", зняв драму "Привиди Гойї" – не стільки про іспанського художника, скільки загалом про епоху Гойї і про погляди Іспанії кінця 18-го століття, зокрема, про інквізицію. Форман зібрав у фільмі зоряний акторський склад: Гойю грає найвідоміший шведський актор Стеллан Скарсгард, його багаторічну музу Інес – Наталі Портман, а священика Лоренцо, близького друга Гойї, який намагається врятувати Інес від інквізиції – Хав'єр Бардем.

"Я стріляла в Енді Ворхола", 1996

Цей фільм кінця 1960-х присвячений справжній сенсації: 1968 року феміністка і письменниця Валері Соланас прийшла в офіс художника Енді Ворхола і пустила йому три кулі в живіт. Художник вижив, Валері отримала три роки в'язниці – і всесвітню славу. Художниця, знаменита своїми ненависними до чоловіків висловлюваннями, звинувачувала Ворхола в тому, що він обіцяв опублікувати її рукописи, а потім нібито її обдурив.
"Монпарнас, 19"


 
"Монпарнас, 19" – неймовірної краси чорно-білий фільм про життя і любов Амедео Модільяні. Свою назву кінострічка отримала на честь паризької вулиці, де в 20-ті роки минулого століття жили скульптори, художники, музиканти і поети з усього світу. Модільяні, правда, 1919 року був далекий від слави: його картини не купували, у нього не було грошей, до того ж, він постійно хворів. Фільм розповідає про кохання художника і Жанни Ебюртен, його музи і моделі, якій він присвятив більше 20 картин. Костюми до фільму створила Ельза Скіапареллі.
"Мулен Руж", 1952
 

(не плутати з сучасним фільмом 2001 року із Ніколь Кідман!)

Танцівниці паризького кабаре "Мулен Руж" були улюбленими натурницями Тулуз-Лотрека – вважається, що свої перші серйозні плакати він почав малювати саме тут. Художник проводив багато часу в кабаре, малюючи дівчат на серветках і попиваючи коктейлі. Одного разу директор кабаре за місяць безкоштовної випивки запропонував Тулуз-Лотреку намалювати плакат для "Мулен Руж". Згодом художник став одним із засновників жанру плакату. Про дружбу і кохання з танцівницями кабаре, про самотність і комплекси, пов'язані з фізичною недугою – про все це фільм "Мулен Руж".

"Жага до життя", 1956


 
1956 року цей фільм про Ван Гога наробив чимало шуму – три номінації на "Оскара", чотири – на "Золотий глобус". Фільм достатньо точно і докладно віддзеркалює життя Ван Гога – переїзд в Париж, знайомство з імпресіоністами, дружбу з Гогеном і його хворобу. Ван Гога зіграв один з найзнаменитіших акторів "золотої ери" Голлівуду – Кірк Дуглас.
"Поллок"
 

Чотириразовий номінант на "Оскара" Ед Харріс ("Шоу Трумана", "Ігри розуму") 2000 року розпочав експеримент – і дебютував як режисер, знявши байопік про Джексона Поллока. Цікаво, що Харріс також і зіграв головну роль. Його Поллок – художник, повен сумнівів: він страждає від нерозуміння, намагається вилікувати депресію і бореться з алкогольною залежністю. До зйомок фільму Ед Харріс готувався 10 років – фільм про Поллока був його давньою мрією, а після його навіть госпіталізували через емоційне виснаження.

знаменитости · искусство ·

Ще в розділі Кіно

Популярне