RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Все, що потрібно знати про виставку The Met «Про час: мода і тривалість»

27 жовтня 2020

Відкладена через пандемію COVID-19 виставка Інституту костюма «Про час: мода і тривалість», яка мала відкритися 4 травня 2020 року, нарешті відкриє свої двері для публіки 29 жовтня — майже пів року по тому. У такий спосіб стався один з найтриваліших періодів підготування за весь час виставок Інституту костюма. Іронія для шоу, тема якого — час і своєчасність.

Iris Van Herpen Haute Couture осінь-зима 2012/2013 і бальна сукня Чарльза Джеймса 1951 року

Це перевернуте уявлення про час розігрується із шедеврів колекції Метрополітен-музею. Виставка, присвячена 150-річному ювілею закладу, представлена ​​двома хронологічними лініями: повністю чорного одягу і «примарної оповіді» від Вірджинії Вулф, роман якої «Орландо» слугує головною духовною підпорою виставки. Перша тимчасова шкала — лінійна й охоплює період з 1870 по 2020 рік, за допомогою неї куратор Ендрю Болтон підкреслює ідеї про «ефемерність, старіння і прогрес моди». Друга оповідь стосується «руйнувань» предметів одягу, розміщених відразу за тими, що містяться за лінійною шкалою часу, які проводять паралелі в силуетах, матеріалах і філософії різних епох.

Перший погляд на виставку «Про час: мода і тривалість»

Перший експонат виставки — метушлива траурна сукня 1870-х поряд з пишною вечірньою сукнею Ельзи Скіапареллі 1939 року. Потім бачимо «сукню принцеси» із заниженою талією і торсом, натхнену стилем принцеси Данії Олександри поруч зі знаменитою спідницею Alexander McQueen — обидва предмети одягу підкреслюють наддовгий торс радикально різними способами. Такі пари розігруються в затемненій першій галереї виставки: маленька чорна сукня Chanel поряд з моделями Нормана Норелла і Вірджила Абло, а також Жанни Ланвен і Джонатана Андерсона для Loewe, і моделями 1957 року Юбера де Живанші з вузькою талією. Сукня без бретельок з квітчастою вишивкою прикрашає силует Рафа Сімонса 2013 року для Dior. Однак поверніть за ріг після цього дуету, і час повернеться назад.

Перший погляд на виставку «Про час: мода і тривалість»

Друга галерея музею являє собою повністю дзеркальну кімнату, експозиція в якій стартує з експонатів 1958 року, але увагу глядачів привернуть речі на десять років молодші. 1968 рік представляють пластикова мінісукня Paco Rabanne (у поєднанні з образом Noir Kei Ninomiya 2012 року) і сукня на змійці Руді Гернрайха (у парі з Alaïa 2003 року). Paco Rabanne вишуканий і сексуальний, зроблений з пластикових дисків, тоді як модель Гернрайха закриває тіло від щиколотки до зап’ястка.

Первый взгляд на выставку «О времени: мода и продолжительность»Перший погляд на виставку «Про час: мода і тривалість»

Шалена й хаотична історія моди з 1960-х по теперішній час розкривається в другій галереї. Болтон називає оповідь цієї галереї «ахронологічною, фрагментарною, нелінійною». Свідчення тому — образи, вибрані для представлення 1994 року: відома й відверта сукня зі шпильками Джанні Версаче, обтисле трикотажне полотно Аззедіна Алаї, плісована сукня Іссея Міяке з мультяшними параболічними лініями, прозора сукня Вів’єн Вествуд з м’якою підкладкою, а також чудова сукня з драпіруванням Джона Гальяно. Всі вони по-своєму підкреслюють тіло, але не показують єдності форми, як, скажімо, New Look Крістіана Діора визначав фасон своєї епохи.

Перший погляд на виставку «Про час: мода і тривалість»

Такі тенденції підкреслюють той факт, що галузь чітко усвідомлює проблему перевиробництва й надмірного споживання, і все ж залишатися в бізнесі означає йти шляхом дедалі більшого, більшого, більшого. Цю ідею проілюстровано, можливо, ненавмисне, із залученням дизайнерів, про яких історія забула почасти через їхнє небажання грати в ігри моди: сукня Lamine Kouyaté поруч із ансамблем Стівена Берроуза 1975 року.

Перший погляд на виставку «Про час: мода і тривалість»

Останній образ у шоу, на відміну від всіх інших, білий. Сукню Viktor & Rolf з переробленого клаптикового шиття підвішено, як ангела, прямо перед виходом, з німбом з мережива й світла навколо голови манекена. Болтон каже, що кутюрний образ слугує ознакою надії на ідеї стійкості, спільності та єдності, які змінять моду майбутнього. Чи станеться це? Час покаже.

Сукня Viktor & Rolf

За матеріалами vogue.com

выставка · Институт костюма ·

Ще в розділі Арт

Популярне