У Нью-Йорку відкривається виставка Нікіти Кравцова

23 серпня 2017

Два роки - саме стільки готував свою нову виставку художник, режисер, іллюстратор і кліпмейкер Нікіта Кравцов. «Armageddon» відкривається 24 серпня, на День незалежності України, в нью-йоркській галереї Flux Factory. Це спільний проект Нікіти Кравцова і його дружини, французської художниці Каміль Саньє-Кравцової. Flux Factory  -  колишня фабрика з виготовлення вітальних листівок: у величезному просторі галереї Кравцов з дружиною покажуть колажі, графіку, живопис, вишивку та відео-арт.

 Нікіта й Каміль Саньє-Кравцова

Нікіта Кравцов

«Armageddon» - роздуми художників про політику, релігію та агресію, "антивоєнний жест", як називає виставку сам Кравцов у телефонній розмові з Vogue.ua. "Поняття Армаггедон уже давно вийшло за рамки релігії, - каже Нікіта. - Хто визначає, що таке добре, а що - зло? Хто визначає, що релігія - це добре? Релігія, на мій погляд, особливо в тій формі, що зараз - джерело війн та кровопролиття". Основу виставки складають колажі: Кравцов два роки купував в антикварних крамницях по всьому світу старі журнали кінця 19-го - початку 20-го століть, і вирізав звідти зображення гравюр. Хто на цих гравюрах? "Політики, релігійні та військові діячі, - пояснює Нікіта. - Вони доволі агресивно закликають народ до своєї "віри" - чи то політика, чи та війна. Цю агресію я й хотів передати у своїх колажах". Каміль Саньє-Кравцова тим часом готувала для виставки колажі з текстилю, використовуючи підручні побутові предмети, наприклад, французькі рушники. "Треш, який на них зображений - якісь примітивні котики, квіточки - передають абсурд нашого світу", - говорить Нікіта.

Виставка буде працювати з 24 по 27 серпня. 27-го серпня вона завершиться вечіркою, на якій покажуть відеоарт гурту thetOOth&therOOt. До нього входить сам художник, а також Юрій Хусточка - український музикант, в минулому - учасник "Океану Ельзи" та бас-гітарист гурту "Esthetic Education".

Читайте також:

Спутники искусства: интервью с куратором Алисой Ложкиной

Спецпроект Vogue.ua та PinchukArtCentre: все про художницю Марину Скугарєву

выставка · украинские художники ·

Ще в розділі Арт

Популярне