RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

У Мілані відкрилася виставка коштовностей Van Cleef & Arpels: Time, Nature, Love

05 грудня 2019

«Легкість, швидкість, точність, візуальність і множинність» – за цими темами виокремила 400 ювелірних прикрас, годинників і дорогоцінних предметів Van Cleef & Arpels кураторка виставки Альба Капельєрі. Професор, викладачка курсу ювелірного дизайну в Міланському технічному університеті, Альба взяла ці цінності з книжки італійського письменника Італо Кальвіно «Шість заміток для наступного тисячоліття».

«Ми відразу виявили, що деякі з формулювань вже нерозривно пов'язані з характером Дому Van Cleef & Arpels: у своїх майстернях ми часто говоримо про точність і легкість стосовно виробів», – коментує президент і креативний директор Ніколя Бос.

Великим відкриттям виставки стануть не прикраси, а дорогоцінні речі, створені в перші декади існування Дому, від моменту заснування 1906 року. «Вони розширюють уявлення про красу, мистецтво, ручну роботу та талант», – каже Альба Капельєрі про ювелірні кунштюки. Зокрема, представлять дамський несесер-менадьєр з відділеннями для пудрениці, запальнички, косметички, черепахового гребеня і футляра для пігулок авторства Шарля Арпельса 1933 року, пудреницю 1945 року Arc de Triomphe з інкрустованими коштовним камінням фігурками двох дам на тлі вигравіюваного пейзажу Єлисейських полів, а також мініатюрні пташині клітки і яхти.

Такий фокус – впізнаваний почерк куратора виставки Альби Капельєрі, яка любить шукати і знаходити ознаки часу в ювелірних виробах. Предмети звичного вжитку, зроблені з упередженістю ювелірних прикрас, естетизація побуту – прикмета стилю ар-деко, з яким Van Cleef & Arpels пов'язує чимало артистичних проривів.

Це і брошка Circle 1931 року – виріб тривимірний, доповнений прихованою застібкою і типовими для ар-деко архітектурними деталями. І секретний годинник-браслет Ludo з циферблатом, який ховається за двома дверцятами з пружинним механізмом. Він прикрашений деталями з сапфірами в невидимій закріпці – технології, яку Дім представив у 1930-х. І, зрозуміло, улюблена прикраса куратора вставки – кольє Zip. На винахід ювелірного механізму блискавки знадобилось близько 20 років, прикраса побачила світ у 1950-х як трансформер – кольє можна носити ще і як браслет. На міланській виставці представлена модель 1951 року із класичним набором «великої четвірки» каменів: сапфірами, смарагдами, рубінами і діамантами.

Виставка Van Cleef & Arpels: Time, Nature, Love. Мілан, Палаццо Реале, з 30 листопада 2019 року до 23 лютого 2020 року.

украшения ·

Ще в розділі Арт

Популярне